اخباراخبار کانادا

چرا انتخابات انتاریو، یک رفراندوم در مورد عملکرد داگ فورد خواهد بود؟

انتاریو- نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که هزینه های زندگی دغدغه اصلی رای دهندگان انتاریویی است. هرچند رضایت یا عدم رضایت از نحوه مدیریت پاندمی توسط دولت انتاریو نیز می تواند در تصمیم گیری آنها پای صندوق های رای موثر باشد.

با این حال، رای دهندگان همیشه رای خود را بر اساس موضوعات مهم به صندوق نمی اندازند. بلکه احساسات شخصی آنها در مورد رهبران احزاب، اغلب نقش مهمی ایفا می کند.

داگ فورد، رهبر حزب محافظه کار مترقی، جزو سیاستمدارانی است که احساسات شدید حمایت یا محکومیت را برمی انگیزد. تعداد کمی از رای دهندگان در انتاریو وجود دارند که درباره او نظری نداشته باشند. تفاوت بین شیوه زمامداری او قبل و بعد از پاندمی کووید-19، باعث شده تا انتخابات 2 جون تا حد زیادی یک همه پرسی در مورد فورد باشد. 

احزاب رقیب یعنی نیودموکرات و لیبرال، مشتاق هستند تا انتخابات را بر روی فورد متمرکز کنند و از احساسات ضد فورد بهره ببرند. 

واقعیت این است که پیام های کمپین انتخاباتی فورد، خوشبینانه است. در حالی که رای دهندگان مخالف فورد ممکن است نخواهند آن را بشنوند، اما شمار قابل توجهی از انتاریویی ها، فورد را بسیار دوست دارند. استراتژیست های محافظه کار می گویند نظرسنجی ها حاکی از مقبولیت فورد بخصوص در بین اعضای اتحادیه های کارگری و ساکنان مناطق 905 و شمال انتاریو است؛ همچنین نظرسنجی عمومی نشان می دهد که فورد در مقایسه با آندریا هوروات (رهبر حزب نیودموکرات) و استیون دل دوکا (رهبر حزب لیبرال) امتیاز بالاتری از نظر ویژگی های رهبری کسب می کند.

اسکات رید، از مشاوران لیبرال دولت فدرال، معتقد است احزاب مخالف باید حملات خود علیه فورد را تند و تیزتر کنند. رید معتقد است که رقبای فورد می توانند تصمیمات او در اوایل پاندمی از جمله بستن زمین های بازی در موج سوم را به چالش بکشند.  

کالاهان از اعضای سابق نیودموکرات انتاریو می گوید: مردم باید از خود بپرسند آیا خواهان تغییر هستند یا خیر؟ 

کارل بالدوف، رئیس سابق ستاد فورد، گفت محافظه کاران ترجیح می دهند به جای حملات شخصی بر روی برنامه خود جهت هدایت انتاریو در مسیر شکوفایی متمرکز بشوند.

اگر نیودموکرات ها و لیبرال ‌ها می ‌خواهند انتخابات را به همه ‌پرسی درباره فورد تبدیل کنند، باید یک دلیل قانع ‌کننده برای متقاعد کردن مردم انتاریو برای دادن جواب نه، ارائه کنند.

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید