اخباراخبار کانادا

شیوه های خواب ناایمن عامل مرگ صدها نوزاد در کانادا 

کانادا- در فاصله سال های 2009 تا 2019، حداقل 13238 نوزاد کانادایی به دلیل اشتباه والدین و شیوه های خواب ناایمن جان خود را از دست داده اند. 

صبح یکی از روزهای سال 2018، در خانه ای در بریتیش کلمبیا، یک نوزاد گریان روی شکم بر سینه یکی از اعضای خانواده خوابانده شد. فرد بزرگسال که روی کاناپه دراز کشیده بود، خوابش برد. وقتی بیدار شد، نوزاد یک ماهه نفس نمی کشید. 

این سناریویی غم انگیز است که برای چندین خانواده در کانادا اتفاق افتاده است. 

نوزاد مورد اشاره در بریتیش کلمبیا، بر اساس گزارش پزشکی قانونی، بر اثر عوارض ذات الریه جان خود را از دست داد، اما خواباندن کودک روی سینه عضو خانواده و نه یک سطح مناسب به عنوان یکی از عوامل موثر در این رویداد تلخ ذکر شد. 

کارشناسان توصیه می کنند نوزادان و کودکان خردسال را به تنهایی و بر روی یک تشک سفت قرار بدهید. زیرا سطح خواب ایمن خطر خفگی را در نوزادانی که به دلیل عفونت تنفسی دچار مشکل می بشند، کاهش می دهد. 

در دستورالعمل های وزارت بهداشت کانادا برای خواب ایمن نوزادان، اقدامات و شرایطی که می تواند نوزاد را در خطر مرگ قرار بدهد، ذکر شده اند. عوامل خطر عبارتند از: 

  • قرار دادن نوزاد در وضعیتی که خطر خفگی را افزایش می دهد، مانند خواباندن روی شکم به جای پشت.
  • خواباندن نوزاد روی تشک یا بالش نرم یا تخت مشترک با یک بزرگسال یا کودک دیگر.

همچنین ممکن است غیر از مواردی که در اینجا مورد بحث قرار گرفت، عوامل بیولوژیکی، ژنتیکی یا متابولیکی در مرگ ناگهانی و غیرمنتظره نوزاد مرتبط با خواب وجود داشته باشد.

طبق دستورالعمل وزارت بهداشت کانادا، خواباندن نوزاد پس از شیردهی در گهواره یا تختخواب مخصوص نوزاد به جای تحت مشترک، خطر را به حداقل می رساند. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید