اخباراخبار کانادا

دولت ترودو در مواجهه با انتقادات، استراتژی مسکن مقرون بصرفه را تغییر می دهد

اتاوا- دولت فدرال در حال تغییر برنامه ساخت مسکن است تا ساخت و ساز و تعمیرات واحدهای اجاره ای ارزان قیمت را تسریع نماید.

حامیان مسکن مقرون به صرفه از این تغییرات استقبال کردند. جف موریسن، مدیر اجرایی انجمن غیرانتفاعی مسکن و نوسازی کانادا گفت: عموم مردم نگران هستند. کمبود مسکن ارزان قیمت در سراسر کشور مشاهده می شود. 

دولت فدرال در لایحه بودجه 2022 تغییراتی را در ابتکار تامین مالی ساخت و ساز املاک اجاره ای و صندوق ملی سرمایه گذاری مشترک مسکن، گنجانده است.

ابتکار مورد اشاره که وام های کم هزینه را به پروژه های ساختمانی واجد شرایط ارائه می کند، به دلیل تعریف مقرون به صرفه بودن بر اساس میانگین درآمد، مورد انتقادات گسترده قرار گرفت. این ابتکار منجر به ایجاد واحدهای اجاره ای با قیمت بالاتر از میانگین اجاره شد. برای مثال اجاره ماهانه برخی از واحدهای یک مجتمع آپارتمانی در مونکتون – نیو برانزویک 1500 دلار یا بیشتر است. در حالی که میانگین اجاره در آن در سال گذشته فقط 800 دلار بود. 

در حالی که احمد حسین، وزیر مسکن درخواست مصاحبه با CBC را رد کرده است، اما در بیانیه ای که هفته گذشته در سنت جان منتشر شد، بر تلاش دولت جهت اعمال اصلاحات و تغییرات لازم برای مقرون به صرفه تر کردن برنامه مسکن، تاکید کرد؛ بودجه فدرال همچنین تغییراتی را در صندوق ملی سرمایه گذاری مشترک مسکن ایجاد می کند.

این صندوق یک برنامه 13.8 میلیارد دلاری برای اعطای وام های ساخت و ساز به سازمان های غیرانتفاعی و شهرداری ها برای ساخت مسکن ارزان قیمت را دارد.

این برنامه نیز به دلیل سخت بودن دسترسی و کند بودن روند اختصاص بودجه مورد انتقاد قرار گرفته است. دولت قول تسریع روند ارزیابی و تصویب پروژه های واجد شرایط را داده است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید