اخباراخبار کانادا

حذف شدن شاهزاده هری، مگان و پرنس اندرو به دستور ملکه از جشن های تابستانی 

ملکه تصمیم گرفته است که پس از تروپینگ کالر، شاهزاده هری، مگان مارکل و پرنس اندرو در بالکن کاخ باکینگهام حضور پیدا نکنند. مشخص شده است که او ظاهر بالکن را پس از رویداد ویژه جوبیلی پلاتینیوم فقط به خانواده های سلطنتی محدود می کند. کاخ باکینگهام اعلام کرد که ملکه تصمیم گرفته است که جمع افراد حاضر در بالکن در روز پنج‌ شنبه، 2 جون، به خود اعلی حضرت و آن دسته از اعضای خانواده سلطنتی که در حال حاضر وظایف عمومی رسمی را از جانب ملکه انجام می ‌دهند، محدود شود.

با این حال، علی‌ رغم مخالفت ‌های ظاهری، هری و مگان تایید کرده ‌اند که برای شرکت در جشن ‌های جوبیلی در تابستان امسال به بریتانیا می‌ آیند و همچنین فرزندانشان آرچی و لیلیبت را که تا به حال با ملکه ملاقات نکرده اند را همراه خود می ‌آورند. سخنگوی این زوج گفت: شاهزاده هری و مگان، دوک و دوشس ساسکس، هیجان ‌زده و مفتخر هستند که در جون امسال با فرزندانشان در جشن پلاتینیوم ملکه شرکت می‌ کنند. این اولین باری است که هری و مگان از زمان عزیمت به ایالات متحده، خانواده خود را به بریتانیا می آورند.

شاهزاده اندرو در سال 2019 از وظایف عمومی کناره‌ گیری کرد و چند هفته پیش برای حل و فصل خارج از دادگاه یک پرونده تجاوز جنسی، میلیون ‌ها دلار پرداخت کرد. او از عناوین افتخاری نظامی خود و از عنوان HRH محروم شد، اما در ماه مارچ هنگامی که مادرش را تا مراسم شکرگزاری دوک ادینبورگ همراهی کرد، نقش مهمی ایفا کرد.

یک منبع، اظهارات گذشته در مورد هری و مگان را تکرار کرد: آن ها اعضای بسیار محبوب خانواده هستند و به رویدادهای خانوادگی دعوت می شوند. کاخ اعلام کرد که هیچ سفر تشریفاتی ای به سوی مراسم شکرگزاری در کلیسای جامع سنت پل در روز جمعه، 3 جون وجود نخواهد داشت. ملکه 96 ساله، که با مشکلات حرکتی مواجه است، به جای بالا رفتن از پله های شیب دار، از ورودی متفاوتی استفاده خواهد کرد. سخنگوی کاخ گفت: ملکه مشتاقانه منتظر آخر هفته است و در جشن ها مشارکت خواهد داشت. پس از رژه رسمی تولد ملکه در سال 2019، این اولین بار در طول سه سال گذشته خواهد بود که اعضای خانواده سلطنتی از زمان آغاز همه گیری در بالکن ظاهر می شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید