اخباراخبار جهان

آمار مرگ و میر ناشی از کووید در آمریکا از 1 میلیون نفر فراتر رفت

آمریکا- در حالی که بیشتر مرگ و میرها در ایالات متحده نزد سالمندان بوده، اما مرگ و میر در افراد 30 تا 49 ساله نیز نگران کننده است. بر اساس گزارش رویترز و NBC News، آمار قربانیان کووید در این کشور از یک میلیون نفر فراتر رفته است. 

جو بایدن، در بیانیه 12 ماه مه با بازماندگان ابراز همدردی کرد و گفت: یک میلیون صندلی خالی دور میز شام، ضایعه ای جبران ناپذیر است. 

با گذشت دو سال از پاندمی، آمریکا بالاترین آمار رسمی مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در جهان دارد، اگرچه میزان مرگ و میر ممکن است در کشورهای دیگر بیشتر باشد. اما در این کشورها مکانیسم های گزارش دهی قوی مانند آمریکا وجود ندارد.  

ایالات متحده به ازای هر 100 هزار نفر 302.93 مورد مرگ و میر ناشی از کووید را تجربه کرده است، نرخی که به میزان قابل توجهی بالاتر از کانادا است که 104.30 مرگ به ازای هر 100 هزار نفر می باشد. نزدیک به 39 هزار نفر در کانادا جان خود را در اثر کووید-19 از دست داده اند. 

براساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 75 درصد مرگ و میرها در آمریکا نزد افراد 65 سال و بالاتر رخ داده است. در کانادا 92.7 درصد از مرگ و میرهای ردیابی شده توسط وزارت بهداشت در افراد 60 سال و بالاتر بوده است. اما نکته قابل توجه اینکه حدود 60.5 درصد از مرگ و میرهای ناشی از کووید در کانادا نزد افراد 80 سال و بالاتر رخ داده در حالی که 26 درصد از مرگ و میرها در آمریکا نزد افراد 85 سال و بالاتر بوده است. 

آمار مرگ و میر ناشی از کووید در گروه سنی 40 تا 49 سال در کانادا 12.8 درصد می باشد که 1.6 درصد از کل مرگ و میرهای ناشی از بیماری را تشکیل می دهد. این آمار در آمریکا 12.3 درصد است که 4.4 درصد کل مرگ و میرهای ناشی از بیماری را تشکیل می دهد. 

طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت، طی دو سال گذشته حدود 15 میلیون نفر در سراسر جهان در نتیجه کووید-19 جان خود را از دست داده اند. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید