اخباراخبار کانادا

Telus از CRTC برای افزودن اضافه‌بهای ۱.۵ درصدی کارت اعتباری به قبوض  مشتریان درخواست مجوز کرد

اگر نهاد نظارتی مخابرات کانادا طرحی که پیش رو دارند و می‌بایست تا 7 سپتامبر در مورد آن تصمیم بگیرند را تأیید کند، کانادایی‌هایی که قبض تلفن همراه را با کارت اعتباری پرداخت می‌کنند، به‌زودی هر ماه مشمول افزون بهایی می‌شوند که از ۱۷ اکتبر دریافت خواهد شد. ​

شرکت مخابراتی Telus، از کمیسیون رادیو، تلویزیون و مخابرات کانادا (‏CRTC)‏ درخواست کرد تا مجوز افزودن ۱.۵ درصد افزون بها به‌ صورت‌حساب‌ مشتریانی که قبوض موبایل را با کارت اعتباری پرداخت می‌کنند صادر کند. ​

اگر قبض تلفن همراه مشتری فرضی در آلبرتا ۱۰۰ دلار باشد، این هزینه صورت‌حساب‌شان را به ۱۰۶.۶۶ دلار افزایش ‌می‌دهد که شامل ​۱۰۰ دلار  صورت‌حساب پایه، به‌اضافه ۵ دلار مالیات بر خدمات و محصولات کانادایی (GST) و اضافه بر آن افزون بهای ۱.۵۸ دلار طبق نرخ جدید، به‌علاوه هشت سنت دیگر برای GST افزون بها.

این شرکت همچنین در بیانیه‌ای گفت بسیاری از خدمات اساسی دیگر در حال حاضر هزینه‌ای برای پرداخت با کارت‌های اعتباری دریافت می‌کنند، از جمله اداره درآمد کانادا، شهر تورنتو، و شرکت‌های برق و گاز مانند Enbridge، Epcor، B•C Hydro ، FortisBC و Alectra.

.

 «دریافت این مبلغ کمک می‌کند بخشی از هزینه‌های پردازش که جهت پذیرش پرداخت‌های کارت اعتباری متحمل می‌شویم بازیابی کنیم، براین‌اساس هزینه متوسط برای بیشتر مشتریان چیزی حدود ۲ دلار خواهد بود».  و اشاره کرد می‌توان به‌راحتی از طریق پرداخت بانکی، کارت نقدی یا روش‌های دیگر از این افزون بها اجتناب کرد و گفت که در حال حاضر اغلب مشتریان پرداخت را از روشی انجام می‌دهند که مشمول این هزینه نمی‌شود.

برندهای تخفیف‌دار هم‌خانواده Telus از جمله Koodo و Public Mobile و همچنین مشتریان ساکن کبک مشمول این هزینه نیستند.

استدلال Telus برای این اقدام ریشه در پیشامدی دارد که این تابستان رخ داد. هنگامی که شرکت‌های کارت اعتباری از جمله Visa و MasterCard توافق نمودند که میلیون‌ها دلار هزینه پردازش کارت‌های اعتباری که بازرگانان طی سال‌ها به آن‌ها پرداخت کرده‌اند را بازپرداخت کنند.

 

این توافق همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از ماه اکتبر هزینه‌ها را مستقیماً از مشتریان خود دریافت کنند، و این کاریست که Telus سعی بر انجام آن دارد.

سوز موریسون، عضو سابق پارلمان استانی انتاریو، از CRTC خواست این پیشنهاد را رد کند و اشاره کرد این امر افرادی که از حیث مالی آسیب‌پذیر هستند را به طرز نامتناسبی تحت‌تأثیر قرار خواهد داد.

او در مصاحبه‌ای با CBC News گفت: «در حال حاضر مردم طبقه کارگر و قشر کم‌درآمد واقعاً برای امرارمعاش کردن دچار مشکل هستند.

.

آخرین چیزی که به آن نیاز دارند هزینه‌ای اضافی است، کافیست ببینید برای متصل نگه‌داشتن خطوط تلفن خود قبوض را چگونه پرداخت می‌کنند»

او می‌گوید ​درحالی‌که دریافت افزون بهای کارت اعتباری در حال رخنه‌کردن به بسیاری از کسب‌وکارها است، دریافت این هزینه روی قبض مخابراتی امری متفاوت است زیرا ضروریست.

« در صنعت مخابرات خود اجازه ادغام‌های زیادی را داده‌ایم و انحصار شدیدی در این بخش وجود دارد به‌طوری‌که مردم نمی‌توانند بگویند”خیلی خوب، اگر قراره هزینه بگیرید، کسب‌وکارم را به جای دیگری ‌می‌برم“»

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید