فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

نگاهی به فیلم زندگی نامه ای Aline درباره سلین دیون اسطوره ای 

والری لمرسیه، در فیلم زندگی ‌نامه ‌ای تخیلی سلین دیون، فراز و نشیب زندگی حرفه ای این سوپر استار فرانسوی-کانادایی عالم موسیقی را پوشش داده است. این فیلم از زندگی سلین دیون الهام گرفته شده، اما همچنین یک اثر تخیلی است که در آن شخصیت اصلی نه سلین دیون، بلکه آلین دیو نام دارد. نقش او را والری لمرسیه، نویسنده و کارگردان فیلم بازی کرده است؛ به جز صدا، آلین دیو سعی کرده شبیه سلین دیون باشد بخش خوانندگی را ویکتوریا سیو انجام داده و لمرسیه لب خوانی می کند، در این فیلم برخی از ترانه های معروف سلین دیون – که هیچ کدام توسط خود او سروده نشده اند- اجرا شده است. 

ممکن است این سوال در ذهن شما خطور کرده باشد که چرا لمرسیه – جدای از سودجویی – برای ساختن فیلمی بر اساس زندگی سلیون دیون، اقدام کرده است. بخصوص که این خواننده و ترانه سرا، بر اساس استانداردهای حاکم بر بیوگرافی های خوانندگان، زندگی خصوصی خسته کننده و دور از جنجالی داشته است. 

سلین دیون، آخرین فرزند از 14 فرزند خانواده بود که حتی در کبک کاتولیک در دهه 1960، غیرمعمول است؛ عجیب ترین واقعیتی که در مورد دیون می دانیم این است که او در نوجوانی عاشق رنه آنژلی (مدیر برنامه هایش) شد، در حالی که رنه 26 سال از او بزرگ تر و متاهل بود، سلین و رنه بعد از جدایی آنژلی از همسر اولش به یکدیگر پیوسته و پس از مدتی از طریق IVF  صاحب سه فرزند شدند. این زوج زندگی آرام و خوبی داشتند تا اینکه رنه در سال 2016 به دلیل بیماری درگذشت. 

جسورانه ترین بخش فیلم، پیوند دیجیتالی چهره لمرسیه میانسال بر روی بدن دختری جوان است تا نقش آلین را در خردسالی بازی کند. این را فقط در 15 تا 20 دقیقه نخست فیلم می بینیم، اما دیدن آلین نوپا با بینی بزرگ لمرسیه که از کنار صحنه، خواهر و برادرش را در حین اجرای برنامه دید می زند، واقعا عجیب و شوکه کننده است. 

موسیقی متن فیلم در کل بسیار خوب انتخاب شده و ترانه های قدیمی فرانسوی با حال و هوای داستان مطابقت دارند؛ اما آیا این فیلم می تواند رضایت طرفداران متعصب و پرشمار سلین دیون را جلب کند؟

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید