مقالاتمقالات پزشکی

صدای خروپف در مردان بیشتر است یا زنان؟

وقتی صحبت از خروپف به میان می آید، خانم ها هم می توانند صدای خروپف شان به اندازه مردان آزاردهنده باشد. در یک نظر سنجی از 2000 بریتانیایی مشخص شد که 30 درصد از مردان با صدای خروپف همسرشان از خواب بیدار می شوند و تنها 21 درصد از زنان در این نظرسنجی از این قضیه شاکی بودند.

همچنین میزان بلندی خروپف در بین مردان و زنان هم تفاوت وجود داشت. در بریتانیا میانگین بلندی صدای خروپف افراد در خواب 60 دسی بل است که به اندازه بلندی صدای یک مکالمه معمول می باشد.

اما به گفته آقایان آنچه که از خروپف همسران شان می شنوند به 80 دسی بل می رسد، یعنی چیزی شبیه به یک جاروبرقی.

و آنچه که به نقل از زنان از صدای همسرشان بر آورد می کنند چیزی حدود دسی بل خروپف می کنند که تقریبا به اندازه صدای شستشوی همراه با فشار آب است.

این نظرسنجی از 1000 مرد و 1000 زن توسط گروه هتل کایرن همزمان با هفته ملی توقف خروپف انجام شد، این نظرسنجی نشان داد که مردان نه تنها تحمل کمتری نسبت به خروپف دارند، بلکه بین آن هایی که مایلند شریک زندگی خود را برای داشتن خوابی راحت از خود دور نگه دارند، نیز اختلاف سنی وجود دارد.

از میان سنین 18 تا 24 سال، تنها 37 درصد گفتند که نمی خواهند با وجود خروپف همسرشان به تنهایی بخوابند.

برای افراد بالای 65 سال مقدار آن تنها 18 درصد بود. وینس جانسون، از گروه هتل کایرن، گفت: انجمن بریتانیایی خروپف و آپنه خواب متوجه این موضوع شده است که ده میلیون مرد و نزدیک به پنج میلیون زن در بریتانیا خروپف می‌کنند؛ جالب اینجاست که مطالعه ما نشان داد که مردان در مورد خروپف همسرشان تحمل کمتری دارند و بیشتر احتمال می رود که از گوش گیر برای خروپف همسرشان استفاده کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید