مقالاتمقالات سیاسی

برداشتن ماسک و کاهش اعضای شورای شهر! شاهکارهای دولت فورد برای انتاریو

مارک بولگاچ – به نقل از تورنتو استار:

همه چیز با شعار انتخاباتی محافظه کاران انتاریو درباره کاهش قیمت نوشیدنی های الکلی شروع شد. از همان جا بود که اولویت بندی نیازهای استان در دولت فورد خود را نشان داد. یعنی اگر فهرستی از 100 نیاز اول انتاریو تهیه می کردیم قطعا قیمت الکل در آن ظاهر نمی شد، با این وجود داگ فورد احساس کرد باید اصلاحات خود را از اینجا شروع کند.

البته این فقط یکی از یادگاری های دولت فورد برای استانی بود که امروزش با قبل از روی کار آمدن محافظه کاران پیشرو هیچ تفاوتی نکرده است. در واقع اصلا نمی توان نحوه سیاستگزاری در این دولت را تجسم کرد. فکر کنید عده ای دور میز می نشینند و از هم می پرسند: خوب انتاریو دیگر به چیزی نیاز ندارد؟ چه چیزی است که مردم تا به حال مطالبه نکرده اند؟ همان را باید به آنها بدهیم. 

به همین دلیل، وقتی در سال 2018، یک نفر به سرش زد که بیایید برای سرگرمی تعداد اعضای شورای شهر تورنتو را به نصف کاهش دهیم، نخست وزیر ایده را روی هوا قاپید. آنقدر این طرح را پسندید که ناهمخوانی آن با قانون اساسی هم چندان برایش مهم نبود. حالا باید دید کدام آدم عاقلی بود که اولین بار فکر کرد تعداد اعضای شورای شهر تورنتو مساله بغرنج استان است!

گام بعدی دولت پیشرو، توزیع بیشتر کیت های تست کووید به مدارس خصوصی به جای مهدکودک ها بود و این در حالی است که این دولت همواره ادعای حمایت از کودکان را داشته است  اخیرا هم که با لغو پاسپورت واکسن، تلویحا پایان پاندمی در انتاریو را اعلام کرده است. 

اما قضیه به همین جا ختم نمی شود، وقتی سیاستگزاران دور میز قانونگذاری نشسته و تصمیم گرفتند الزام به استفاده از ماسک در اماکن عمومی را هم بردارند، عده ای از معلمان ترجیح دادند همچنان جانب احتیاط را رعایت کرده و به ماسک زدن ادامه بدهند. اما در کمال تعجب، دولت با این تصمیم مخالفت کرد گویی سلامت معلمان هیچ اهمیتی برای آنها ندارد.

این کار هم که تمام شد، متفکران بزرگ سراغ لغو الزام به پلاک کردن ماشین ها رفتند؛ 40 سال است که در انتاریو زندگی می کنم و تا به حال نشنیده ام کسی از هزینه ای که بابت پلاک ماشینش می پردازد شکایت کند. اما این پروسه سالانه برای دولت بیش از یک میلیارد دلار درآمد نداشت. دولتی هم که حقوق پرستارانش را تنها یک درصد افزایش می دهد و به راحتی بودجه کتابخانه ها را نصف می کند نیازی به آن یک میلیارد دلار ندارد.

اما بعد دولت فکر کرد باید در عین حالی که هیچ کار نمی کند طوری وانمود کند که دارد کاری می کند. پس سراغ بازار مسکن رفت و قانون منع به مزایده گذاشتن خانه را معرفی کرد. اما شرط عجیبی برای آن گذاشت و آن موافقت فروشنده بود! چیزی که در عمل هرگز رخ نخواهد داد. آیا فروشنده ای را پیدا می کنید که بگوید: شما می خواهید یک میلیون دلار بالاتر از قیمت پیشنهادی من برای خانه ام بپردازید؟ نه اصلا، نمی توانم قبول کنم. احتمالا خود سیاستگزاران هنگام مطرح کردن این قانون از خنده روده بر شده اند.

فراموش نکنید در سال 2019 نیز همین دولت، در حالی که خود را دوست و حامی شاغلان معرفی می کرد، با افزایش حداقل دستمزد در استان مخالفت کرد. حالا هم به ما وعده کاهش مالیات بر سوخت برای خانواده های با درآمد کمتر از 50 هزار دلار در سال را می دهند اما به شرطی که دوباره به آنها رای بدهیم.

احتمالا یک نفر در ساختمان کوئینز پارک ما را کم هوش فرض کرده است

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید