اخباراخبار کانادا

ReMax : سرمایه گذاران بزرگ به بازار مسکن کانادا چشم دوخته اند

کانادا- شرکت های سرمایه گذاری به بزرگترین خریداران خانه در ایالات متحده تبدیل شده اند. این روند در کانادا نیز مشاهده شده و می تواند مالکیت خانه را برای خانواده های معمولی دشوارتر کند. زیرا خانواده ها نمی توانند با شرکت های میلیاردی رقابت کنند. 

بر اساس گزارش ماه جون مرکز مطالعات مسکن هاروارد، در سه ماهه اول سال 2022، سرمایه گذاران 28 درصد از خریداران خانه های تک خانوار در ایالات متحده را تشکیل دادند، درحالی که این نرخ در سال قبل از آن کمتر از 20 درصد بود.  

به گفته کریستوفر آلکساندر، مدیر ReMax ، یکی از بزرگترین شرکت‌ های املاک و مستغلات، اقدام سرمایه‌ گذاران بزرگ برای خرید خانه های تک ‌خانوار با هدف اجاره دادن آنها آغاز شده و باید با دقت آن را زیر نظر داشت. آلکساندر افزود، روند خرید مسکن توسط سرمایه گذاران بزرگ برای اجاره دادن آنها، پدیده جدیدی در بازار کاناداست که می تواند ادامه دار باشد. 

در حالی که خانواده ‌های طبقه متوسط ​​به طور فزاینده ای برای خرید خانه تلاش می ‌کنند، سرمایه های کلانی که توسط شرکت های بزرگ وارد بازار کانادا می شود، مقرون به صرفه بودن مسکن را برای مردم عادی کاهش می دهد. 

دولت کانادا اطلاعات روشنی در مورد میزان سرمایه گذاری های بزرگ در بازار مسکن داخلی ندارد. نه اداره آمار کانادا و نه شرکت مسکن و وام مسکن کانادا (CMHC) یعنی دو آژانس فدرال که این بخش را ردیابی می‌ کنند، نمی ‌توانند بگویند چند خانه متعلق به شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری است.

این در حالیست که جنیفر بارت، از مدیران ارشد یک موسسه غیرانتفاعی مستقر در تورنتو، می گوید دریافت تصویری روشن از مقیاس سرمایه گذاری های سازمانی در بازار مسکن کانادا اولین گام برای تدوین نحوه پاسخگویی به آن است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید