اخباراخبار کانادا

اعتراف فایزر: داروی خوراکی کووید، قادر به پیشگیری از ابتلای اعضای خانواده بیماران نیست!

کانادا- با توجه به اینکه کانادا در موج ششم پاندمی قرار دارد، داروی ضد ویروسی Paxlovid می تواند کلید دور نگه داشتن برخی از افراد از بیمارستان باشد. اما دسترسی به دارو دشوار است. ضمن اینکه باید برای اثرگذاری بهتر در زمان مشخص مصرف شود. 

فایزر می گوید نتیجه آزمایشات نشان می دهد درمان خوراکی ضدویروسی در پیشگیری از ابتلای افرادی که به دلیل تماس با فرد آلوده در معرض ویروس قرار گرفته اند، موثر نبوده است. 

در این آزمایش، 3 هزار فرد بزرگسال که در تماس با فرد دارای علائم بیماری قرار گرفتند و آزمایش کووید-19 مثبت داشتند، شرکت داده شدند. به این افراد به مدت 5 تا 10 روز، Paxlovid یا دارونما داده شد. 

در پایان مشخص شد افرادی که این دوره پنج روزه را گذرانده بودند، 32 درصد کمتر از گروهی که دارونما دریافت کردند، با ریسک عفونت روبرو بودند. این میزان نزد افرادی که دوره 10 روزه با Paxlovid را طی کردند، 37 درصد بود. 

فایزر می گوید داده های این آزمایش با مطالعات قبلی که نشان داد این قرص در صورت مصرف 5 روزه و مدت کوتاهی پس از شروع علائم، تا 90 درصد در پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می کند موثر است، مطابقت نمی کند. 

فایزر گفت Paxlovid، که از دو داروی ضد ویروسی مختلف تشکیل شده، در حال حاضر برای استفاده مشروط یا اضطراری در بیش از 60 کشور در سراسر جهان برای درمان بیماران پرخطر COVID-19 تایید شده و مجاز می باشد. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید