علم و دانش

مطالعه جدید، باورهای ما در مورد الکل را کاملا تغییر می دهد

مطالعات قبلی به ارتباط بین مصرف مقدار کم الکل و فواید آن برای سلامت قلب افراد اشاره کرده‌ اند. با این حال، این ارتباط ممکن است آنقدر که به نظر می رسد ساده نباشد. یک مطالعه جدید نشان می دهد که فواید ظاهری ممکن است در واقع به دلیل عوامل دیگری باشد و حتی نوشیدن متوسط ​​​​می تواند شانس ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

.

.

 

در مطالعه ای که اواخر ماه مارچ در مجله Cardiology منتشر شد، محققان بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) و موسسه Broad MIT و هاروارد داده های بیش از 370 هزار بزرگسال بریتانیایی را بررسی کردند و اطلاعات مربوط به عادات نوشیدن و سبک زندگی آنها را با یکدیگر مقایسه کردند. 

مشاهدات آنها در مورد این باور که مصرف مقدار کمی الکل می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد تردید ایجاد می کند، در عوض نشان می دهد که هرگونه ارتباط بین نوشیدن متوسط ​​​​و سلامت قلب ممکن است به دلیل سایر عوامل سبک زندگی باشد.

.

.

 

علاوه بر این، محققان دریافتند که با افزایش نوشیدن الکل، خطر بیماری قلبی به طور تصاعدی افزایش می ‌یابد، که نشان می ‌دهد مصرف بیشتر نوشیدنی ‌های الکلی می ‌تواند به طور چشمگیری خطر ابتلا را افزایش دهد.

متخصصان تغذیه بر یافته هایی تاکید می کنند که نشان می دهد نوشیدنی های الکلی همچنین می توانند شما را در معرض ابتلا به انواع سرطان قرار بدهند. مزایای محافظت از قلب (افزایش کلسترول خوب و کاهش فشار خون) وجود دارد، اما شما می توانید این فواید را از منابع دیگر به جز الکل دریافت نمایید. 

مطالعه جولای 2021 که در مجله The Lancet Oncology چاپ شد، مصرف الکل (از هر نوع) را با سرطان های مری، گلو، حنجره، روده بزرگ، رکتوم، کبد و سینه مرتبط دانست. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید