اخباراخبار کانادا

نظرسنجی: حمایت اکثر کانادایی ها از حق سقط جنین 

اتاوا – در حالی که وضعیت در ایالات متحده در آستانه لغو احتمالی حق سقط جنین متشنج شده است، یک نظرسنجی کانادایی تصویری از احساس واقعی کانادایی ها به این موضوع را ارائه می کند. 

حدود چهار نفر از هر پنج پاسخ دهنده به نظرسنجی آنلاین Legger  و انجمن مطالعات کانادایی گفتند که موافق حق انتخاب یک زن برای سقط جنین هستند. در مقابل 14 درصد با آن مخالف بودند. 

70 درصد از همه پاسخ دهندگان گفتند که نگران طرح افشا شده دیوان عالی آمریکا برای لغو حق سقط جنین می باشند. تقریبا نیمی از آنها معتقد بودند که تصمیم ایالات متحده می تواند بر کانادا نیز تاثیرگذار باشد. 

نظرسنجی آنلاین با شرکت 1534 کانادایی صورت گرفت. 

آیا این ضرب المثل قدیمی که می گوید اگر آمریکا عطسه کند، کانادا سرما می خورد، در این مورد صدق می کند؟ 

در کانادا، تلاش های قبلی برای طرح دوباره یا بازگشایی بحث سقط جنین، بی نتیجه بوده است. بنابراین دلیل نگرانی های فعلی در مورد تاثیر تصمیم ایالات متحده بر کانادا چیست؟ 

سقط جنین در کانادا در سال 1988 و به تصمیم دیوان عالی جرمزدایی شد، اما هیچ لایحه ای برای تثبیت دسترسی قانونی به آن تصویب نشده است و همچنان طبق منشور حقوق و آزادی های کانادا به عنوان یک حق محافظت شده در نظر گرفته نمی شود. 

حدود دو نفر از هر سه شرکت‌ کننده در نظرسنجی کانادایی معتقد بودند که دولت فدرال باید لایحه ای را برای حمایت از حق انتخاب آزادانه سقط جنین ارائه کند. 

دولت جاستین ترودو هفته گذشته تلاش کرد به کانادایی ها اطمینان بدهد که از دسترسی به سقط جنین ایمن و قانونی حمایت می کند، اما چگونگی این حمایت را مشخص نکرد. 

ترودو گفت ژان ایو دوکلوس (وزیر بهداشت و درمان) و مارسی ین (وزیر امور زنان) در حال بررسی چهارچوب قانونی هستند تا از حقوق زنان، چه در زمان حاکمیت دولت فعلی و چه دولت های آینده به درستی محافظت شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید