مقالاتمقالات اقتصادی

کمبود عرضه باعث شده که مشتریان، چشم بسته اتومبیل های نو بخرند

دیگر دوران آن روزها که یک نفر وارد نمایندگی فروش می شد و با اتومبیل مورد نظر خود بیرون می رفت، تمام شده است.

با کمبود اتومبیل های نو، نمایندگی ‌های فروش نوا اسکوشیا می ‌بینند که مشتری ها برای اتومبیل هایی که حتی ندیده‌ اند ودیعه می دهند و ماه‌ ها منتظر می ‌مانند تا آن را از سازنده تحویل بگیرند. 

نمایندگی بروس هیوندای در نیو میناس، در حال حاضر حدود 20 اتومبیل نو دارد اما پارسال همین موقع، حدود 200 اتومبیل نو داشت. این اتفاق در مورد همه نمایندگی های فروش صدق می کند و فقط مختص این نمایندگی نیست.

بریتانی دیوو، مدیر کل بروس هیوندای گفت: تقاضا خیلی زیاد ولی عرضه بسیار کمتر است، بنابراین فکر می کنم مشتریان وحشت کرده اند. این رویداد تقریبا مانند بازار مسکن شده است. 

کارشناسان صنعت می گویند کمبود جهانی ریزتراشه های مورد استفاده در وسایل نقلیه، و همچنین جنگ اوکراین که عرضه گاز نئون مورد استفاده در ساخت نیمه هادی ها را مختل کرده، صنعت اتومبیل سازی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. 

بریتانی دیوو که 15 سال در این حرفه فعالیت می کند، گفت هرگز بازاری مانند این ندیده است. 

او گفت مشتریان باید 8 تا 18 هفته برای اتومبیل های گازسوز و 24 تا 36 ماه برای اتومبیل های برقی که محبوبیت آنها در طول پاندمی افزایش یافته، منتظر باشند. اتومبیل های برقی و اصلی این نمایندگی، یعنی هیوندای IONIQ 5 و هیوندای کونا الکتریک، برای سال 2023 فروخته شده و تمام شده اند.

بریتانی دیوو می‌ گوید: ما مشتریانی داشتیم که شاید هرگز یک کونا الکتریک ندیده‌ بودند اما هزار دلار ودیعه گذاشتند و چشم بسته آن را خریدند.

اتومبیل های دست دوم بسیار گران:

یزکیل یوجین از اهالی هالیفاکس، به دنبال مزدا CX-30 بود اما به سختی توانست آن را پیدا کند. او گفت فهرستی را در سایت AutoTrader پیدا کردم که یک مدل سایز متوسط از آن اتومبیل که حدود 20000 کیلومتر راه رفته بود را می فروخت، اما قیمت آن 5000 دلار بیشتر از قیمت پیشنهادی سازنده بود.

یوجین گفت: این بازار بر وفق مراد فروشنده است و فقط به نفع اوست، اینطور نیست؟ آنها تا حد زیادی قیمت ها را افزایش می دهند با این حال مردم همچنان از آنها خرید می کنند. در همه جای شهر، اتومبیل های کمی در نمایندگی ها وجود دارد.

کاربران Reddit در کل کانادا در مورد تجربیات خود از خرید اتومبیل و قیمت بالای آن صحبت می کنند، درست همان چیزی که یوجین در مورد مزدا 3 اسپرت 2018 که در آگوست 2020 خریده بود، مطرح کرد.  

او گفت: من به یک نمایندگی رفتم و فقط قیمت ماشینم را پرسیدم. حدس بزنید چقدر بود؟ قیمت ماشینم بیشتر از زمانی شده بود که آن را خریده بودم.

بریتانی دیوو گفت به دلیل افزایش قیمت اتومبیل های دست دوم در کانادا و ایالات متحده، خرید اتومبیل های دست دوم را به حداقل رسانده است.

نمایندگی های فروش سراسر کانادا با شروع پاندمی، شاهد کاهش فروش بودند. در تابستان 2021، همزمان با لغو ممنوعیت های مسافرتی، فروش اتومبیل افزایش یافت.

دیوو گفت: در گذشته مشتریان وارد می شدند، اتومبیل خود را می خریدند و آن را تحویل می گرفتند، اما اکنون پرسنل فروش زمان زیادی را برای سفارش اتومبیل صرف می کنند. 

مشکلات زنجیره تامین:

جان ساترلند، معاون انجمن فروشندگان اتومبیل نوا اسکوشیا گفت، معتقد است که این تقاضا نیست که افزایش یافته، بلکه این مشکلات زنجیره تامین است که برای مشتریانی که به دنبال اتومبیل نو هستند، مشکلاتی ایجاد کرده است. کمبود ریزتراشه در کل جهان در طول پاندمی، باعث اختلال در عرضه اتومبیل شده است.

تجزیه و تحلیل روندهای سال 2021 توسط AutoTrader نشان داد که خریداران سال گذشته بیشتر به دنبال اتومبیل بوده اند. تقریبا 31 درصد از آنها مایل بودند برای یافتن اتومبیل مورد نظر خود، بیش از 400 کیلومتر را طی کنند. بیست و هفت درصد از آنها حتی خواهان خرید اتومبیل دست دوم بودند.

ساترلند گفت: موجودی ما مانند زمان های عادی نیست و متاسفانه این یعنی اینکه در زمان نرمال و عادی نیستیم. به نظر من، بسیاری از مردم قبل از پاندمی عادت داشتند زیاد سوار ماشین شوند و موجودی ما تقریبا زیاد بود. ما الان چنین چیزی را نمی ‌بینیم.

آماندا دین، معاون دفتر بیمه آتلانتیک کانادا گفت که با افزایش نرخ تورم به بالاترین حد خود در 30 سال گذشته، هزینه تعمیر یا تعویض اتومبیل پس از تصادف افزایش یافته است. 

دین گفت: کمبود قطعات منجر به طولانی تر شدن مدت تعمیر اتومبیل می ‌شود. در نتیجه این امر باعث می شود که افراد در مدت تعمیر اتومبیل هایشان، یک ماشین را برای مدت طولانی اجاره کنند و هزینه این اجاره‌ ها در مدت کوتاهی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این تقاضای بازار است که قیمت اجاره اتومبیل ها را تعیین می کند.

دین گفت که اجاره اتومبیل در زمان پاندمی، 30 تا 40 درصد کمتر شده و بسیاری از اجاره دهندگان اتومبیل مجبور شدند اتومبیل های غیرفعال خود را در هنگام اعمال ممنوعیت سفر بفروشند. میانگین قیمت اتومبیل های دست دوم در کانادا بین سال های 2021 تا 2022، 34 درصد افزایش یافته است. او گفت نمی توان اظهار نظر کرد که چه زمانی قیمت ها به حالت عادی باز می گردند.

 

 

 

 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید