علم و دانش

چگونگی اثرگذاری قهوه بر متابولیسم بدن

قهوه حاوی بسیاری از ترکیبات زیست فعال است که مستقیما بر متابولیسم بدن تاثیر گذاشته و باعث می شود روده بزرگ منقبض شده و از طریق پاسخ های عصبی-هورمونی حرکات روده را تقویت کند.

  • نوشیدن قهوه، یک اثر اغلب ناگفته ای دارد که بسیاری آن را به عنوان یک فایده در نظر می گیرند؛ قهوه باعث مدفوع شما می شود.
  • فعالیت روده بزرگ در عرض چهار دقیقه پس از نوشیدن یک فنجان قهوه به سرعت افزایش می یابد و این اثر حداقل 30 دقیقه باقی می ماند.
  • از نظر عملکرد به عنوان یک محرک روده بزرگ، نوشیدن قهوه کافئین دار، اثراتی شبیه به خوردن یک وعده غذایی دارد و منجر به فعالیتی می شود که 60 درصد قوی تر از نوشیدن آب و 23 درصد قوی تر از نوشیدن قهوه بدون کافئین است.
  • در قهوه مولکول ‌هایی نظیر اگزورفین؛ ترکیبات شبه افیونی، موتیلین یا هورمون گاسترین وجود دارند که ممکن است در اثرات متابولیک قهوه دخیل باشند. احتمالا به دلیل پاسخ‌های عصبی-هورمونی، که مکانیسم‌ های عصبی و هورمونی را در بر می گیرند.
  • با افزایش میزان متابولیسم و تقویت عملکرد چربی قهوه ای، ممکن است قهوه نیز به کاهش وزن کمک کند.

از هر 10 آمریکایی 7 نفر به طور هفتگی از قهوه استفاده می کنند، در حالی که 62 درصد مصرف روزانه دارند. در تاریخ، شایع ترین دلایل مصرف قهوه در بین مردم؛ طعم، مزه و کافئین آن برای افزایش انرژی و بیدار شدن شخص است. اما یک اثر دیگرِ اغلب ناگفته وجود دارد که بسیاری آن را یک مزیت می دانند؛ قهوه باعث مدفوع شما می شود. در مطالعه منتشر شده در Gut، 29 درصد از داوطلبان گفتند که قهوه میل به اجابت مزاج را القا می کند. و محققان متوجه تاثیر قهوه بر عملکرد روده شدند، این اتفاق به ویژه پس از مصرف قهوه سیاه و شیرین نشده (چه بدون کافئین یا بدون کافئین) روی می دهد. فعالیت روده بزرگ نه تنها در عرض چهار دقیقه پس از مصرف یک فنجان قهوه به سرعت افزایش می یابد، بلکه این روند حداقل 30 دقیقه نیز ادامه می یابد. مطالعه روده در سال 1990 منتشر شد، و جزئیات مربوط به تاثیر گذاری قهوه بر متابولیسم بدن، از آن زمان تا کنون با سر و صدای زیادی مواجه نشده است، احتمالا به این دلیل که دلیل پزشکی زیادی برای انجام این کار وجود نداشته است. به عبارت دیگر، حرکات روده تحت تاثیر قهوه درک می شود، اما تحقیقات انجام شده نشان می دهد که اثرات آن دارای پایه های فیزیولوژیکی واقعی است.

قهوه باعث انقباض روده بزرگ می شود

در سال 1998، محققان کالج پزشکی دانشگاه آیووا بررسی کردند که آیا قهوه ممکن است یک محرک برای روده بزرگ باشد یا خیر. با استفاده از پروب 6 سنسوری برای آزمایش روده بزرگ 12 فرد سالم، فعالیت حرکتی روده بزرگ در زمانی که افراد قهوه سیاه کلمبیایی، قهوه بدون کافئین یا آب می‌ نوشیدند و یا یک وعده غذایی می‌ خوردند، ردیابی شد. در مقایسه با آب، هم قهوه دارای کافئین و هم بدون کافئین منجر به ایجاد تعداد قابل توجهی انقباضات در روده بزرگ می شود. با این حال، قهوه کافئین دار از نظر تحریک فعالیت روده بزرگ در صدر قرار گرفت. از نظر عملکرد به عنوان یک محرک روده بزرگ، نوشیدن قهوه کافئین دار اثراتی شبیه به خوردن یک وعده غذایی دارد، اما منجر به فعالیتی می شود که 60٪ قوی تر از نوشیدن آب و 23٪ قوی تر از نوشیدن قهوه بدون کافئین است. 

ترکیبات مفیدی به نام ملانوئیدین که هنگام فرآوری قهوه تشکیل می شوند و باعث قهوه ای شدن قهوه برشته می شوند نیز ممکن است در اثرات متابولیک قهوه نقش داشته باشند. در حالی که ملانوئیدین ها در ظرفیت آنتی اکسیدانی قهوه نقش دارند، به عنوان فیبر غذایی غیر قابل هضم در روده نیز عمل می کنند. به این ترتیب، آن ها پس از مصرف در روده تخمیر می شوند و تخمین زده می شود که می توانند تا 20 درصد از مصرف روزانه توصیه شده فیبر رژیمی بزرگسالان را تشکیل دهند، بدین ترتیب ملانوئیدین ها به سلامت روده بزرگ کمک می کنند. دکتر کایل استالر؛ مدیر آزمایشگاه حرکت دستگاه گوارش در بیمارستان عمومی ماساچوست، در صحبت با CNN، اثرات قهوه بر روده بزرگ را به عنوان یک مکانیسم گوارشی توضیح داد و عنوان کرد که وقتی قهوه با پوشش معده تماس می ‌گیرد، سیستم عصبی یا واکنش هورمونی را تحریک می‌ کند و باعث شروع انقباض روده بزرگ می شود. این انقباضات روده بزرگ، مدفوع را از روده بزرگ به سمت راست روده حرکت می دهند و شما میل به اجابت مزاج پیدا می کنید.

قهوه ممکن است باعث ایجاد واکنش عصبی-هورمونی شود

قهوه برشته حاوی هزاران ترکیب فعال زیستی است که برخی از آن ها احتمالا می توانند متابولیسم را از طریق پاسخ ‌های عصبی-هومونی تحت تاثیر قرار ‌دهند، به این معنی که هم مکانیسم ‌های عصبی و هم هورمونی را شامل می ‌شوند. مولکول هایی از جمله اگزورفین ها که ترکیبات شبه افیونی دارند، موتیلین یا هورمون گاسترین موجود در قهوه، ممکن است در این فرایند درگیر باشند. گاسترین تولید اسید معده را تحریک می کند، که بدین طریق به هضم غذا کمک کرده و می تواند فعالیت روده بزرگ را تقویت کند. در یک مطالعه شامل ده بزرگسال که برای شبیه سازی یک فنجان قهوه خانگی، یک فنجان محلول قهوه نوشیدند، سطح گاسترین به سرعت ظرف 10 دقیقه پس از مصرف قهوه، به اوج خود رسید. حتی مصرف قهوه بدون کافئین منجر به افزایش گاسترین شد. اتساع، فشار اسمزی، کلسیم و محتوای اسید آمینه محلول قهوه نمی توانند دلیل این خاصیت باشند، بنابراین وجود آن باید به مواد ناشناس دیگری نسبت داده شود، محققان عنوان کردند که مکانیسم های پشت خواص آزاد سازی گاسترین قهوه ناشناخته است.

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید