علم و دانش

 FluxJet حمل و نقل در کانادا را متحول می کند

چیزی که شبیه داستان های علمی تخیلی به نظر می رسید، ممکن است به واقعیت تبدیل شود. سفر با قطار با سرعت 1000 کیلومتر یا 620 مایل در ساعت، سریع تر از هواپیما، در آینده نزدیک امکان پذیر خواهد بود.

FluxJet که توسط شرکت کانادایی TransPod   در حال توسعه است، سه برابر سریع تر از قطارهای پرسرعت فعلی حرکت می کند و می تواند فاصله کلگری تا ادمونتون را در 45 دقیقه طی کند. سفر جاده ای بین این دو شهر واقع در استان آلبرتا، سه ساعت طول می کشد. 

یکی از مزایای FluxJet این است که با سوخت تجدیدپذیر کار کرده و علاوه بر مسافر، انواع کالا را بدون به جا گذاشتن ردپای کربن حمل می کند. 

FluxJet از سیستم شناور مغناطیسی با شبکه ای از لوله های کم فشار استفاده خواهد کرد. هر واگن این قطار گنجایش 54 مسافر را خواهد داشت. هر واگن همچنین دارای فضایی برای دو صندلی چرخدار و چهار قفسه برای حمل چمدان خواهد بود. 

حسن دیگر این قطار زمان انتظار 80 ثانیه بین قطارها می باشد. 

این پروژه 18 میلیارد دلاری، در طول ساخت و ساز تا 140 هزار فرصت شغلی و 19.2 میلیارد دلار درآمد ناخالص داخلی ایجاد می کند. 

TransPod تخمین می زند که پس از راه اندازی خط، بلیط  FluxJet بین کلگری و ادمونتون 44 درصد ارزان تر از بلیط هواپیما برای همان مسیر باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید