اخباراخبار کانادا

آیا پرواز دارید و نگران تاخیر ناشی از صف های طولانی هستید؟ 

کانادا- به مسافران هوایی توصیه می شود 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند. با برچیده شدن محدودیت‌ ها و از شروع سفرهای داخلی یا خارجی، برخی از فرودگاه های اصلی کانادا، از جمله ونکوور و تورنتو، شاهد افزایش شمار مسافران و در نتیجه طولانی تر شدن مراحل کمرگی و امنیت هستند. 

در اینجا چند نکته وجود دارد که سفر هوایی شما را کمی آسان تر می کند:

در حال حاضر به مسافران توصیه می شود حداقل دو ساعت قبل از پرواز داخلی و سه ساعت قبل از پرواز خارجی در فرودگاه حضور داشته باشند اما مراحل گمرکی که در گذشته به چک-این و پست امنیتی و گمرک خلاصه می شد، هم اکنون بیشتر شده است.

تابلوها گیج کننده هستند و مردم را به اشتباه می اندازند، صف ها طولانی تر شده و به همین دلیل ممکن است پرواز خود را از دست بدهید. 

  • برای کاهش زمان انتظار، کارت پرواز خود را از قبل تهیه کنید. در واقع هر کاری که می تواند قبل از آمدن به فرودگاه کار را پیش ببرد، انجام بدهید. 
  • برنامه برنامه ArriveCAN خود را به روز کنید، اطلاعات مورد نیاز را قبل از رسیدن به فرودگاه و ظرف 72 ساعت قبل از سفر بارگذاری کنید. اگر گوشی هوشمند ندارید، رسید ArriveCAN خود را پرینت بگیرید و با خود بیاورید. این شامل بازدیدکنندگان خارجی و شهروندان کانادایی است که به خانه باز می گردند، می شود. 
  • چه پرواز داخلی باشد یا خارجی، همه مسافران 12 سال به بالا باید برای سوار شدن به هواپیما در کانادا گواهی واکسیناسیون خود را ارائه کنند. واکسیناسیون کامل به معنای دریافت حداقل دو واکسن از یک واکسن تایید شده و دریافت دوز دوم حداقل 14 روز قبل از سفر می باشد.
  • هیچ علامت یا نشانه ابتلا به کووید-19 نداشته باشید. 
  •  توصیه های بهداشت عمومی مانند پوشیدن ماسک را دنبال کنید.

توصیه ها در مورد مسافران ورودی به کانادا؛ 

  • اگر به طور کامل واکسینه شده اید، دیگر نیازی به ارائه تست منفی کووید-19 برای ورود ندارید. 

از 25 آوریل، کودکان زیر 12 سال واکسینه نشده یا نیمه واکسینه شده نیازی به ارائه تست منفی کووید ندارند، به شرطی که با یک بزرگسال کاملا واکسینه شده همسفر باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید