اخباراخبار جهان

ضرر 26 میلیارد دلاری وب سایت علی بابا، به دلیل شایعات مربوط به بازداشت جک ما

خبر دستگیری جک ما، یکی از بنیانگذاران علی بابا – که بعدا نادرست اعلام شد – باعث شد سهام این شرکت در عرض چند دقیقه در صبح روز سه شنبه 3 ماه مه تا 10 درصد سقوط کند و 26 میلیارد دلار ضرر و زیان ایجاد کند. 

جک ما، میلیاردر چینی، از زمانی که دولت چین در اواخر سال 2020 سرکوب شرکت های بزرگ را آغاز کرد، به ندرت در انظار عمومی دیده شده و این به شایعه بازداشت وی قوت زده است. 

سه شنبه گذشته، رسانه های دولتی چین گزارش کردند که مردی به نام ما – که نامی بسیار رایج در چین است – به اتهام نقض امنیت ملی دستگیر شده است.

این دستگیری در شهر هانگژو چین، یعنی مقر شرکت تجارت الکترونیکی Alibaba  صورت گرفت. خبر دستگیری، بازار سهام را متلاطم کرد و ارزش سهام این شرکت 9.4 درصد کاهش یافت. 

اما رسانه های دولتی با انتشار اطلاعیه توضیح دادند که فرد بازداشت شده، بنیانگذار علی بابا نیست بلکه کارمند یک شرکت فنآوری اطلاعاتی و متولد 1985 است که او را حداقل 20 سال جوان تر از ما نشان می دهد؛ خوشبختانه پس از این شفاف سازی، سهام علی بابا بیشتر زیان متحمل شده را جبران کرد. 

همانطور که گفته شد بنیانگذار این شرکت از نوامبر 2020 و زمانی که به دلیل انتقاد از بانک های دولتی چین تحت بازجویی قرار گرفت، از انظار عمومی غایب بوده است. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید