اخباراخبار کانادا

اختلاف شدید بین کارکنان اداره مالیات کانادا بر سر یک توافق مخفیانه مالیاتی! 

کانادا- بر اساس مدارک ثبت شده در دادگاه، اداره مالیات کانادا (CRA) هنگام توافق مالیاتی مخفیانه با یک شرکت بین المللی بزرگ که در هلند و آمریکا فعالیت می کند، خط مشی خود را نقض کرده است. 

بیش از 2000 صفحه سند و مدرک بسیار حساس دولتی که اخیرا در دادگاه فدرال ثبت شده اند، حاوی جزئیات مربوط به یک رسوایی داخلی در CRA می باشد. 

طبق اسناد CRA،  این توافق علیرغم مخالفت برخی مدیران و غیراخلاقی و اشتباه توصیف شدن آن، در سال 2019 حاصل شد ؛ CRA در بیانیه‌ ای که برای CBC News ارسال کرد، از این توافق یا قرارداد مالیاتی دفاع کرد و آن را مناسب توصیف کرد.

.

سازمان تاکید کرد که تحقیقات داخلی هیچگونه تخلفی را آشکار نکرده است و متهمین از هرگونه اتهام تبرئه شده اند. آژانس با استناد به قانون حفظ حریم خصوصی کارکنان و مالیات دهندگان، نام شرکت درگیر را فاش نکرد؛  همانطور که گفته شد این توافق موجی از اتهامات متقابل را بین مدیران و کارکنان به راه انداخت و به تحقیقات داخلی منجر شد. دو کارمند CRA دادخواستی را به دادگاه فدرال ارائه کرده و استدلال می کنند که کمیسیونر ویژه (تحقیقاتی) نباید بررسی های خود در مورد این اتهامات و همچنین سایر تخلفات در  CRA از جمله اتهام اعمال نفوذ بر کارکنان و ایجاد محیط کاری مسموم را متوقف می کرد. 

.

.

 

بحث بر سر بخشی از اداره مالیات است که وظیفه تایید یا رد موافقتنامه های پرداخت بین شرکت های چند ملیتی و دولت کانادا را برای جلوگیری از فرار یا تخلف مالیاتی، به عهده دارد. 

در اسناد ارائه شده به دادگاه، CRA با اتهام مدارا و رویکرد تبعیض آمیز با سه شرکت بین المللی که سود خود را از کانادا به یک بهشت مالیاتی در ایرلند منتقل کردند، روبرو شده است. گویا مدیران و کارکنان مخالف این توافق، با این استدلال که این معامله تمامیت و اعتبار CRA را تضعیف می کند، خواستار لغو آن شده بودند. آنها می گویند طبق این توافقنامه، CRA از جریمه و دریافت بدهی مالیاتی این شرکت ها، چشم پوشی می کرد. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید