اخباراخبار کانادا

10 درصد کانادایی ها به دلیل عدم ثبت اظهارنامه مالیاتی، هزاران دلار متضرر می شوند

رئیس یک سازمان غیرانتفاعی که برای ایجاد سواد مالی در میان افراد کم درآمد تلاش می کند، می گوید: «کانادایی هایی که اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را ارسال نمی کنند، گاهی از اینکه متوجه می شوند به این دلیل در طول سال ها چه مزایایی را از دست داده اند، شوکه می شوند».

الیزابت مولهالند مدیر اجرایی سازمان Prosper Canada می‌گوید که سازمان او با همکاری سایر ارگان های اجتماعی برای ارائه خدمات مالی و برنامه‌ های سوادآموزی مالی تلاش می کند. یکی از اقدامات آنها کمک به تشکیل پرونده مالیاتی برای افرادی است که تاکنون هرگز اظهارنامه مالیاتی ارائه نکرده اند.

او در ادامه گفت: «برخی از افرادی که به دنبال چنین خدماتی هستند، بیشتر اوقات متوجه می‌ شوند که ده ها هزار دلار متضرر شده اند. به عبارت دیگر دولت به آنها بدهکار است و در صورتی که این افراد به این موضوع پی ببرند، این پول می تواند بسیاری از مشکلات زندگی آنها را حل کند. به عنوان مثال یک خانواده توانستند با استفاده از این پول، پیش پرداخت یک خانه را بپردازند».

دولت معمولا این مزایا و کمک ها را از طریق آژانس درآمد کانادا (CRA) در اختیار افراد واجد شرایط قرار می دهد و یکی از پیش شرط های اصلی دریافت این کمک ها، ارائه اظهارنامه مالیاتی است. به عنوان مثال دولت اخیرا از این طریق کمک هزینه اجاره مسکن کانادا را ارائه کرده و اعتبار مالیاتی GST را به صورت موقت دو برابر کرده است.

این در حالی است که بسیاری از کانادایی ‌های آسیب‌ پذیر از نظر مالی، به دلیل عدم ثبت اظهارنامه، از این مزایا محروم می شوند.

فرانسوا بولو، بازرس مالیات دهندگان کانادایی، این موضوع را در آخرین گزارش سالانه خود که این هفته منتشر شد، مطرح کرد. او در طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که دولت در حال برنامه ریزی برای فرهنگ سازی در این زمینه است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید