اخباراخبار کانادا

1 نفر از هر 4 کانادایی در فقر زندگی می کند

 

گزارش جدید Food Banks Canada نشان می ‌دهد که تعداد کانادایی ‌هایی که در فقر زندگی می ‌کنند ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که قبلاً تصور می‌ شد. طبق برآورد این سازمان 25 درصد از کانادایی ها می توانند در این دسته قرار بگیرند. 

گزارشی که سه شنبه منتشر شد، شاخص محرومیت مادی (MDI)– معیاری که در اروپا برای اندازه گیری سطح فقر استفاده می شود – را نشان داد. 

به گفته Eurostat یا اداره آمار اتحادیه اروپا، MDI  بین افرادی که توانایی خرید کالا یا خدمات خاصی را ندارند و افرادی که مایل نیستند این کالا و خدمات خاص را داشته باشند، تمایز قائل می شود. 

همانطور که گفته شد، 25 درصد از کانادایی ها احتمالا در فقر زندگی می کنند، زیرا نمی توانند هزینه دو یا چند مورد از کالاها و خدمات ضروری مانند پوشاک و مراقبت از دندان را بپردازند.  

لازم به ذکر است که اداره آمار کانادا از مدلی به نام اندازه گیری سبد بازار برای تعریف فقر استفاده می کند. بر این اساس اگر خانواده ای نتواند از عهده تامین هزینه یک زندگی متوسط، شامل هزینه خوراک و پوشاک، کفش، حمل و نقل و سرپناه برآید، در فقر زندگی می کند. 

خانواده های تک والدی و افراد بین 18 تا 30 سال به ترتیب با 44.5 درصد و 30 درصد، در صدر افرادی که ممکن است فقر را تجربه کنند، قرار می گیرند. همچنین 42 درصد از اجاره نشینان نیز در سطح فقر بسر می برند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید