مقالاتمقالات اجتماعی

یک معدنچی هفتاد و یک ساله بازنشسته اعلام کرده فناوری جدید DNA می تواند ثابت کند که او پسر سلطان مالزی است

 

کیت ویلیامز 71 ساله که اکنون در پیتگروز ولز زندگی می کند و سال ها به عنوان تاجر زغال سنگ فعالیت کرده است، این اظهارات را عنوان کرد.

مادرش الیزابت روزا که یک پرستار بود در 17 سالگی بعد از رابطه با سی و سومین سلطان پراک مالزی، باردار شد. حال آزمایشات DNA ثابت کرده اند که کیت ویلیامز حاصل این رابطه است و عضوی از خانواده سلطنتی مالزی است. 

کیت ویلیامز 71 ساله در کودکی به فرزندخواندگی پذیرفته شده است و اکنون در کارمارتنشایر زندگی می کند، او مطمئن است با توجه به نتایج این آزمایش ها، فرزند اول و نامشروع سی و سومین سلطان پراک است. 

او حالا امیدوار است آزمایشات DNA به او کمک کنند ادعای عجیب خود را ثابت کند.

ویلیامز اکنون دارای سه فرزند است و بنا بر اظهاراتش تنها می خواهد پیشینه خانوادگی خود را پیدا کند و اصرار دارد که به ثروت و عنوان اهمیتی نمی دهد.

مادر او الیزابت روزا در جوانی به عنوان کارآموز پرستاری در کارشالتون (انگلستان) کار می کرد که با ادریس اسکندرالمتوکیل اله اللهی شاه پراک که در آن زمان در بریتانیا تحصیل می کرد، آشنا شد. 

وقتی او متوجه شد که باردار است مجبور شد به خانه خود در سوانسی بازگردد و در آنجا فرزندش را تحت عنوان فرزندخواندگی به یک خانواده واگذار کند. سلطان نیز بلافاصله به مالزی بازگشت تا این رسوایی ناخواسته دامنش را نگیرد.

اما زمانی که کیت ویلیامز متوجه این ماجرا شد دیگر دیر شده بود، زیرا سلطان در سال 1984 بر اثر حمله قلبی درگذشت.

او خانواده سلطنتی در پراک (مالزی) را خانواده خود می داند و فقط می خواهد با خواهر و برادرهایش ارتباط برقرار کند و آنها را بیشتر بشناسد.

او گفت: پدر همه ما یکی است، به همین دلیل نمی توانم درک کنم که چرا آنها دوست ندارند با من ملاقات کنند. امروز من بیش از هر زمان دیگری به این ایمان دارم که من جزء این خانواده هستم، زیرا آزمایش های جدید DNA جای هیچ گونه شک و تردیدی باقی نگذاشته اند.

 

سی و سومین سلطان پراک که بود؟

خانواده سلطنتی مالزی از 9 سلطان و یک سلطان عالی تشکیل شده است. 

از 13 ایالت مالزی، 9 ایالت آن دارای سلطان هستند که نقش رهبر منطقه ای و رئیس حکومت اسلامی در آن ایالت را برعهده دارند. 

پادشاه یا سلطان عالی مالزی، به یانگ دی پرتوان آگونگ معروف است. 

ادریس اسکندرالمتوکیل اله اللهی سی و سومین رئیس منطقه پراک بود. پراک ایالتی در شمال غربی شبه جزیره مالزی است. پدرش سلطان اسکندر پراک بود که در سال 1924 نام خود را به راجا ادریس شاه تغییر داد. ادریس پس از مرگ پسرعموی خود سلطان یوسف عزالدین شاه در سال 1963 ، لقب سی و سومین سلطان پراک را به دست آورد.

او 6 فرزند قانونی داشت که یکی از آنها در دوران نوزادی فوت کرد. در ضمن همان طور که شواهد نشان می دهند او قبل از اینکه به قدرت برسد، دارای یک پسر نامشروع شده که در ولز جنوبی تحت عنوان فرزندخواندگی بزرگ شده است.

او از جمله کسانی بود که بیشترین شانس را برای رسیدن به مقام هشتمین پادشاه این کشور داشت. اما بخت با او یار نبود، زیرا پس از 21 سال فعالیت به عنوان سی و سومین سلطان پراک، در ژانویه 1984 به طور ناگهانی در اثر حمله قبلی درگذشت.

در حال حاضر نازرین شاه، سلطان فعلی پراک است. 

الینا ازلان شاه خواهر سلطان پراک، شریک شرکت حقوقی و مدیر گروه گامودا (فعال در زمینه ساخت و ساز و املاک) است که 6% از سهام آن متعلق به خانواده اوست. ارزش دارایی های او در سال 2013 بالغ بر 200 میلیون دلار بوده است.

 

کیت ویلیامز برای بازدید از مقبره پدرش به مالزی رفته و در آنجا با خواهر ناتنی خود کو اس آشنا شده است. او می گوید خانواده او حتی حاضر نیستند جواب تلفنش را بدهند و درخواست او برای شهروندی مالزی را رد کرده اند. 

ویلیامز زمانی به عنوان یک کودک 2 ساله به فرزندخواندگی سپرده شد و حال ثابت شده است که خانواده خونی او فرسنگ ها با جایی که او در آن بزرگ شده و زندگی کرده، فاصله دارند.

او گفت: وقتی 13 ساله بودم، مادرم به من گفت که به فرزندخواندگی پذیرفته شده ام. تا آن لحظه هرگز به چنین چیزی فکر نکرده بودم و هرگز تصور نمی کردم که خانواده ای سلطنتی در آن سوی دنیا داشته باشم. داستان زندگی من بیشتر شبیه داستان فیلم های دیزنی است. شاید اگر قبل از این، کسی این ماجرا را برای من تعریف می کرد به او می خندیدم.

او بعد از شنیدن این ماجرا از مادر خوانده اش، توانسته بود مادرش را در شهر پیتربورو پیدا کند و مادرش این حقایق عجیب را برای او افشا کرده بود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید