اخباراخبار جهان

یک قطره چشمی باعث نابینایی چشم راست یک زن مسن فلوریدایی شد

به گزارش ایران جوان و به نقل از dailymail یک مادربزرگ فلوریدایی به دلیل استفاده از یک قطره چشمی آلوده، به عفونت باکتریایی نادر دچار شد و درنهایت چشم راستش را از دست داد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می‌گوید این عفونت باکتریایی نادر در 68 بیمار در 16 ایالت آمریکا تشخیص داده شده است که احتمالا به دلیل استفاده از یک قطره چشمی فاقد مواد نگهدارنده به وجود آمده است. از کسانی که این قطره را استفاده کرده اند، تاکنون یک نفر فوت کرده، 8 بیمار بینایی خود را از دست داده اند و چهار نفر مجبور به عمل جراحی چشم های آلوده شده اند.

کلارا اولیوا مادربزرگ فلوریدایی، اکنون از تولیدکننده اشک مصنوعی EzriCare شکایت کرده است، محصولی که به ادعای او باعث ایجاد عفونت باکتریایی در چشمش شده و او را مجبور کرده چشمش را تخلیه کند.

کلارا اولیوا 68 ساله یکی از هشت بیماری است که بینایی خود را در اثر استفاده از این قطره های چشمی از دست داده اند.

در ادامه گزارش دیلی‌میل آمده است که CDC  پس از محرز شدن مشکلات به وجود آمده برای این افراد، هشداری صادر کرده و به این عفونت باکتریایی نادر اشاره کرده است.

بر اساس دادخواستی که وکیل اولیوا، ناتاشا کورتس تهیه کرده، او استفاده از اشک مصنوعی EzriCare را از ماه می سال گذشته آغاز کرده است.

ماه‌ ها بعد چشم راست او قرمز و متورم و به ‌طور غیرعادی دچار آبریزش شد. بعدها مشخص شد که او دچار یک عفونت باکتریایی نادر شده است و پزشکان مجبور به تخلیه چشم راست او شدند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید