اخباراخبار کانادا

یک فراری عضو مافیا که در تورنتو زندگی می کرد، در ایتالیا دستگیر شد

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost دومنیکو کولیاری عضو گروه مافیایی ندرانگتا با وجود اینکه چند سال در تورنتو زندگی می کرد و با یک زن کانادایی ازدواج کرده بود، اکنون در ایتالیا در انتظار محاکمه است.

9 افسر پلیس در مقابل درب یک جت ایر کانادا که روز سه شنبه از تورنتو وارد رم شد، منتظر بودند. آنها جلوی در هواپیما صف کشیده بودند و آماده بودند مسافری را با خود ببرند که سه سال جنگیده بود تا سوار آن هواپیما نشود.

هدف آنها یکی از اعضای یکی از قدرتمندترین سازمان های مافیایی جهان بود که به جای محاکمه در بزرگترین دادگاه ضد مافیا، چندین سال در کانادا پنهان شده بود.

دومینیکو کولیاری 40 ساله چند سالی بود که در تورنتو زندگی می کرد و حتی به امید ماندن در این شهر، با یک زن کانادایی ازدواج کرده بود.

زمانی که او به عنوان یک فراری شناخته شد و در سال 2020 دستگیر شد، ادعا کرد که توسط دولت ایتالیا مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. به همین دلیل مدت زیادی طول کشید تا دولت کانادا بالاخره با استرداد کولیاری به ایتالیا موافقت کرد.

در ادامه گزارش nationalpost آمده است:

نیکولا گراتری نماینده قانونی نهضت ضد مافیا که مسئول دادگاه بزرگ معروف به عملیات Rinascita Scott است، گفت که کولیاری در کنار سایر اعضای این گروه در دادگاه حاضر خواهد شد.

گراتری در این باره گفت: «اعتقاد بر این است که کولیاری یکی از اعضای گروه ندرانگتا است. این گروه بخشی از سیسیل را تحت سلطه خود قرار داده اند و به یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین گروه های جنایتکار جهان تبدیل شده اند».

به گفته گراتری، کولیاری متهم به عضویت در یک گروه مافیایی، مالکیت ساختگی دارایی ها و سرقت مسلحانه بیش از 220 هزار یورو است. 

براین اساس کولیاری در میان مظنونان عملیات Rinascita Scott یک مهره کوچک به شمار می آید، اما حضور او در کانادا باید یک هشدار باشد.

گراتری گفت: «کانادا در کنار کشورهایی مانند آلمان، استرالیا و ایالات متحده، به یکی از سنگرهای گروه مافیایی ندرانگتا تبدیل شده است. در تمام تحقیقات ما سرنخی از کانادا به چشم می خورد».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید