اخباراخبار کانادا

یک سوم کانادایی ها موافق ارائه خدمات مرگ با کمک پزشک به بی خانمان ها

کانادا- نتایج نظرسنجی اخیر یک شرکت تحقیقاتی نشان می دهد که کانادایی ها چقدر با مرگ با کمک پزشکی یا Medical Aassistance In Dying  راحت هستند. ظاهرا یک سوم از آنها با ارائه این خدمات به بی خانمان ها  مشکلی ندارند. 

کانادا از مارچ 2021 به یکی از معدود کشورهای جهان تبدیل شد که مرگ با کمک پزشکی را حتی در مواردی که فرد بیماری لاعلاج ندارد، قانونی کرده اند. از آن زمان، یک کانادایی می تواند صرفا به دلیل یک وضعیت پزشکی سخت و غیرقابل درمان برای MAID  تایید شود. 

طبق نتایج نظرسنجی 73 درصد از شرکت کنندگان با معیار فعلی برای دسترسی به این خدمات موافق بوده و تنها 16 درصد با آن مخالف می باشند. 

نظرسنجی همچنین نشان داد که 27 درصد با قانونی کردن دسترسی فرد به MAID  بدون دلیل پزشکی و فقط به دلیل فقر موافق هستند. همچنین 28 درصد نیز گفتند بی خانمانی را می توان به عنوان یک معیار واجد شرایط بودن قرار داد. 

20 درصد از پاسخ دهندگان با دسترسی به MAID به هر دلیل و صرف نظر از اینکه چه کسی درخواست می کند، موافق بودند. نکته جالب دیگر اینکه 20 درصد محافظه کاران، 20 درصد از نیو دموکرات ها و 22 درصد از لیبرال ها جزو این گروه می باشند. 

این اولین بار نیست که نظرسنجی تمایل کانادایی به گسترش مرگ با کمک پزشک فراتر از بیماری های لاعلاج را نشان می دهد. نظرسنجی ماه فوریه موسسه Angus Reid  به طور مشابه نشان داد 61 درصد از کانادایی ها طرفدار رژیم فعلی MAID می باشند.

.

 

در حالی که تنها 2838 کانادایی در اولین سال قانونی شدن MAID اقدام به خودکشی کردند، در آخرین شمارش در سال 2021 این تعداد با 32.4 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 10064 رسید. 

قرار بود MAID برای بیماران روانی در ماه مارچ قانونی شود، اما این تاریخ در نهایت به سال 2024 موکول شد تا شرایط ایمن و پایدار ارائه این خدمات به این قشر آماده شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید