اخباراخبار کانادا

یورش پلیس به اولین فروشگاه قارچ جادویی همیلتون، یک روز پس از افتتاح

همیلتون- در پی یورش سه شنبه 13 سپتامبر پلیس به اولین فروشگاه این شهر، کسب و کار تعطیل و دو نفر بازداشت شدند. 

فروشگاه Mushroom Cabinet واقع در شماره 1459 خیابان Main St. East برای بیزنس بلندپروازانه و درحال حاضر غیرقانونی خود پوشش رسانه ای زیادی دریافت کرد، زیرا قوانین کانادا در مورد  سیلوسایبین و سیلوسین، مواد شیمیایی فعال در قارچ های جادویی و سایر روانگردان ها تا حدودی سست شده اند. 

این مواد در سطح بین المللی تحت کنوانسیون های کنترل مواد مخدر سازمان ملل متحد و در کانادا تحت قوانین کیفری کنترل می شوند. بنابراین جای تعجب نیست که فروشگاه قارچ جادویی با همان برخورد قانونی که مراکز عرضه غیرقانونی ماری جوانا قبل از فانونی شدن آن، روبرو شد. 

فروشگاه‌ های قارچ جادویی در سراسر کشور در یک رقابت تنگاتنگ برای جذب سرمایه گذار وارد شده اند و معتقدند قانونی سازی برخی داروهای روانگردان به دلیل فواید درمانی آنها اجتناب ناپذیر و قریب الوقوع است. 

وزارت بهداشت کانادا در ژانویه سال جاری، به پزشکان اجازه داد سیلوسیابین را برای روان درمانی و همچنین مراقبت پایان عمر بیماران در آستانه مرگ تجویز کنند. این وزارتخانه همچنین دسترسی پزشکان به دارو را آسان تر کرد.  

پژوهشگران دانشکده پزشکی جان هاپکینز که 17 میلیون دلار برای کشف درمان های نوآورانه با استفاده از سیلوسایبین دریافت کرد، در جدیدترین مطالعه خود نشان دادند درمان با سیلوسایبین علائم اختلال افسردگی را در برخی از بزرگسالان را به مدت یک سال تسکین می دهد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید