اخباراخبار کانادا

یازدهمین بسته تحریم های کانادا علیه مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی اعلام شد

ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا امروز اعلام کرد که کانادا تحریم های بیشتری را در خصوص مقررات اقدامات ویژه اقتصادی (ایران) اعمال می کند. این یازدهمین پکیج تحریمی است که کانادا علیه رژیم ایران از اکتبر ۲۰۲۲ اعمال می کند و بر اساس تلاش های کانادا برای همسویی با تحریم های اخیر اعلام شده توسط اتحادیه اروپا، بریتانیا و ایالات متحده است.

تحریم‌های امروز یک نهاد و نه فرد را به دلیل نقش آنها در نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در ایران و خارج از کشور فهرست می‌کند.

نهادی که امروز فهرست شده است نمونه ای از وحشیگری رژیم و نادیده گرفتن حقوق بشر است زیرا این نهاد یکی از مراکزی است که اعدام های بی سابقه ی دولتی در آن صورت گرفته است.

افراد ذکر شده عبارتند از اعضای واحد موسوم به پلیس اخلاق که مهسا امینی را دستگیر کردند و مرگ وی باعث اعتراضات گسترده ضد رژیم شد و یکی از جانشینان فرمانده نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان که یکی از محل های سرکوب خشونت آمیز معترضین بود که منجر به کشته شدن ده ها نفر معترضین بی گناه شد.

– کانادا همچنین علیه رهبری ارشد «پاراور پارس»، یک تولیدکننده کلیدی پهپاد ایرانی که از تهاجم غیرقابل توجیه و تمام عیار روسیه به اوکراین با تأمین پهپادهای پوتین حمایت می کند، اقدام می کند.

– فهرست تحریم‌شدگان شامل این گروه ها بوده، اما محدود به موارد زیر نیست: .

– ابوالفضل ناظری، نایب رئیس هیئت مدیره پرور پارس.
– محسن اسدی، عضو هیئت مدیره پرور پارس.
– محمدصادق حیدری موسی، عضو هیئت مدیره پرور پارس.
– محمدرضا محمدی، عضو هیئت مدیره پرور پارس.
-عنایت الله رفیعی از اعضای گروه دستگیر کننده مهسا امینی.
-فاطمه قربان حسینی از عوامل دستگیری مهسا امینی.
-پرستو صفری از اعضای تیم دستگیری مهسا امینی.
-علی خوشنام وند از اعضای گروه دستگیر کننده مهسا امینی.
-پرویز آبسالان جانشین فرمانده کل سپاه استان سیستان و بلوچستان.
-زندان رجایی شهر محل اعدام های دولتی.

اقدامات امروزی معامله با این افراد و نهادهای فهرست شده را ممنوع می کند و در واقع هر گونه دارایی را که ممکن است در کانادا داشته باشند مسدود می کند. افراد فهرست شده به. دلیل نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر ، طبق قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان دولت کانادا ، اجازه هیچ گونه ورود به کانادا را ندارند و غیرقابل پذیرش هستند.

کانادا متعهد است که همواره در کنار مردم ایران که با شجاعت از حقوق و آزادی های انسانی خود دفاع میکنند، بایستد و حمایت کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید