اخباراخبار کانادا

گناه همسایه آزاری مستاجر به پای صاحبخانه نوشته شد

به نقل از CBC: خانه اجاره ای کار دست صاحبخانه بینوای داستان ما داد. در یک پرونده حقوقی در دادگاه انتاریو، عدم رعایت مقررات ساختمان و همسایه آزاری توسط مستاجر یک واحد آپارتمان در تورنتو، به پای صاحبخانه نوشته شد.

در این پرونده پرسنل این آپارتمان و همسایگان این واحد به دلیل عدم رعایت موازین سکونت در آپارتمان، از صاحب این خانه شکایت کردند.

رها کردن اشغال ها و ظروف مواد غذایی در داخل راهروهای آپارتمان، جیغ و داد و فریاد، آلودگی صوتی فراوان، آزار لفظی پرسنل آپارتمان و عدم رعایت مقررات کووید 19، تنها چند مورد از مشکلاتی هستند که باعث شدند همه از دست این مستاجر به تنگ بیایند.

براساس مدارک پرونده، مدت کوتاهی پس از مستقر شدن مستاجر در این واحد، شرکت کاندو چندین شکایت از ساکنان آپارتمان و پرسنل آن درباره سوء رفتار این مستاجر دریافت کرده است. 

با وجود اینکه شرکت کاندو صاحب این خانه را از رفتارهای مستاجر خود آگاه کرد، اما صاحب ملک هیچ کاری برای بیرون کردن مستاجر یا تذکر دادن به او انجام نداد.

حال دادگاه مستاجر و صاحبخانه را مقصر تشخیص داده و آنها را مکلف به پرداخت 26 هزار دلار جریمه کرده است. 8551 دلار از این مبلغ باید توسط مالک آپارتمان و 18239 دلار باقیمانده باید مشترکا توسط مالک آپارتمان و مستاجر پرداخت شود.

حکم اخیر دادگاه انتاریو هشداری برای مالکان آپارتمان ‌هایی است که واحدهای خود را اجاره می‌ دهند. این حکم به آنها نشان می دهد که اگر در برابر رفتارهای نادرست مستاجران خود کاری انجام ندهند، با جریمه های سنگین مواجه می شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید