اخباراخبار کانادا

گل بود به سبزه نیز آراسته شد؛ کمبود داروی مسکن بزرگسال در پی قحطی تب بر کودکان

کانادا- کمبودی که با مسکن و تب بر کودکان شروع شد، به داروهای بزرگسالان نیز گسترش یافته است. قفسه فروشگاه ها از برخی داروهای حساسیت کودکان، شربت سرفه و سرماخوردگی بزرگسالان، قطره چشم و حتی برخی آنتی بیوتیک های خوراکی خالی شده اند. کانادایی هایی که پیشتر برای بیماری های معمول در خانه درمان می شدند، اکنون مجبورند به کلینیک یا اورژانس مراجعه کنند.
پم کندی، داروساز و مالک داروخانه بریج واتر گاردین در نوا اسکوشیا، خاطرنشان کرد داروخانه ها تلاش می کنند گزینه های دیگری را برای بیماران بیابند اما این وضعیت همچنان بدتر می شود؛ وی افزود: کمبود برخی برندهای دارویی احتمالا تا اوایل سال 2023 ادامه خواهد داشت.

او درباره یک برند معروف شربت سرفه گفت: ماه ‌هاست که شربت باکلی موجود نیست.
کمبود دارو در کانادا از اوایل بهار گذشته آغاز شد، اما در ماه های اخیر با شیوع آنفلوانزا، RSV و کووید-19 تشدید شده و اخلال در زنجیره تامین نیز بر مشکلات افزوده است.
وضعیت نابسامان باعث شده مقامات بهداشتی کانادا از سوی نمایندگان مجلس به دلیل عدم اقدام سریع برای برطرف کردن کمبود، مورد انتقاد قرار بگیرند. لیلا گودریج ، نماینده فورت مک موری-کلد لیک (آلبرتا) با اشاره به داروهای مسکن اطفال گفت: کمبود این داروها در فروشگاه ها برای جامعه ای که پنج ساعت با بیمارستان کودکان فاصله دارد، ترسناک است.

وزارت بهداشت کانادا می گوید واردات استامینوفن کودکان انجام شده و دارو طی هفته های آینده برای فروش در خرده فروشی ها و داروخانه های محلی در دسترس خواهد بود.
هم اکنون 800 دارو در کانادا کمیاب می باشد. از میان آنها 23 دارو حیاتی تلقی می شوند و کمبود آنها می تواند بیمار و سیستم درمانی را با خطرات جدی روبرو کند.
بهداشت کانادا برای جبران کمبود استامینوفن و ایبوپروفن کودکان، مقداری از این داروها را از ایالات متحده و استرالیا وارد می کند.
کندی با اشاره به عرضه بدون محدودیت این داروها در آمریکا گفت: کانادایی ها برای خرید دارو به آنسوی مرز می روند و آن را به کانادا می آورند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید