اخباراخبار کانادا

گروه کانادایی در تلاش برای تضمین تحصیل دختران و زنان افغان

از زمان بازپس گیری کنترل کشور در سال 2021، طالبان به طور فزاینده ای دسترسی دختران و زنان به تحصیل را مسدود کرده است. محدودیت های اعمال شده شامل مدارس ابتدایی و دوره متوسطه شده و تحصیل دختران را تا کلاس ششم ابتدایی محدود می کند. 

اگرچه برخی از زنان و دختران افغان از کشور گریخته اند، اما سرنوشت دانش آموزان باقی مانده، برای بسیاری از مردم جهان، از جمله کانادایی ها مهم است.

یک معلم افغان که بصورت مجازی و از خارج از کشور جغرافی تدریس می کند، می گوید: این یک شغل پر خطر است و ما بسیار مراقب هستیم… دانش آموزان من با خطر روبرو هستند. من مردمم را دوست دارم. به همین دلیل به این برنامه پیوستم تا به آنها آموزش بدهم. 

اهمیت و ارزش تحصیل برای دانش آموزان دختر از بین نرفته است و آنها هنوز در آرزوی اشتغال در زمینه هایی مانند پزشکی، مهندسی و علوم کامپیوتر هستند. یکی از دانش آموزان می گوید: بدون مدرسه برای دختران، آینده ای نخواهیم داشت. ما این خطر را می پذیریم تا تحصیل کنیم و افغانستان را بسازیم. 

لورین اوتس، مدیر اجرایی سازمان غیردولتی زنان کانادایی برای زنان افغان  (CW4WAfghan)، گفت بسیاری از افغان ها برای اطمینان از ادامه تحصیل دختران تلاش می کنند. خانواده ها می دانند تحصیل راه رهایی از فقر است. ما همیشه از شنیدن داستان های این زنان، مادران و پدرانی که برای فرستادن دختران شان به مدرسه در چنین شرایط دشواری فداکاری می کنند، شگفت زده می شویم. 

در طول 20 سال گذشته، CW4WAfghan  از زیرساخت های اینترنتی و فناوری مجازی برای آموزش معلمان افغان و به اشتراک گذاری منابع آموزشی استفاده کرده است. اخیراً، کارکنان در حال توسعه یک سایت جدید از دوره های آنلاین – مشابه دوره هایی که دانشگاه ها و کالج های بین المللی ارائه می کنند.

برای دانش آموزان مسن تر که به دنبال ارتقاء مدارک تحصیلی خود هستند، می باشند.

پس از سقوط کابل، پایتخت افغانستان، به دست طالبان در آگوست 2021، این گروه به هدف جدیدی پرداختند: ادامه یادگیری دختران از طریق کلاس های آنلاین. دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اکنون در کلاس های مجازی شرکت کرده و امتحانات خود را به صورت آنلاین  می نویسند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید