اخباراخبار جهان

گروه های اپوزیسیون کرد ایرانی ساکن عراق احساس می کنند در برابر حملات رژیم ایران تنها مانده اند.

ضایعات فلز و انبوه آوار، اردوگاه مخالفان کرد ایرانی در جاده کرکوک عراق را پر کرده است. این آوار نتیجه آخرین حمله رژیم ایران به این اردوگاه است که طی آن 8 نفر از شبه نظامیان این گروه جان خود را از دست دادند.

این بمباران بخشی از کارزار رژیم جمهوری اسلامی با اسم رمز «پیامبر اکرم» است که گروه های مخالف کرد تبعیدی را هدف قرار داده است. جمهوری اسلامی مدعی است که این گروه ها پس از مرگ مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، موج بی سابقه ای از نا آرامی ها را در ایران به راه انداخته اند.

سپاه پاسداران ادعا می کند که کردستان عراق به پناهگاه امنی برای گروه های مخالف این رژیم تبدیل کرده است.

شکریه برادوست محقق امنیت بین المللی در دانشگاه ویرجینیا تک که اصالتا اهل کردستان ایران است، می گوید: «رژیم ایران معتقد است که عوامل خارجی محرک قیام اخیر مردم ایران هستند. از طرفی معتقد است که گروه های اپوزسیون کرد به دلیل تحریک مردم کردستان، زمینه را برای این قیام گسترده در ایران فراهم کرده اند.

رژیم ایران می گوید که آمریکایی ها، سعودی ها و اسرائیلی ها با حمایت از گروه های معاند کرد، به دنبال براندازی رژیم جمهوری اسلامی هستند».

به عقیده برادوست، کردستان عراق به دلیل ضعف، به مستمسکی برای رژیم ایران تبدیل شده است و هر بار که با اعتراض یا مشکلی روبرو می شود، در صدد بمباران آنجا برمی آید.

اما آنچه اوضاع گروه های مخالف کرد را بدتر کرده، عدم حمایت کشورهای خارجی از آنها است. آنها می گویند: «ما به دنبال طوفان توییتری نیستیم، ما به کمک نیاز داریم. ما خواهان پوشش هوایی و حمایت نظامی از خود هستیم».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید