اخباراخبار کانادا

گروهی پناهجو در حین عبور از مرز کانادا به آمریکا با 911 تماس گرفته، از سرما شکایت کردند! 

روزئو، مینه سوتا – استیو گاست، فرمانده پلیس شهر روزئو می گوید 9  نفر حین تلاش برای عبور از مرز کانادا و ایالات متحده در ساعات اولیه صبح سه شنبه 18 اپریل، بازداشت و یک نفر ناپدید شد. این گروه که در منطقه جنگلی نزدیک اسپراگ در جنوب شرقی مانیتوبا در حال تردد بودند، ساعت 4 صبح با 911 تماس گرفته و از سرمازدگی شکایت کردند. برخی از بازداشت شدگان به بیمارستان منتقل شده، اما اکثریت از وضعیت جسمی خوبی برخوردار بودند. 

لازم به ذکر است که یک گذرگاه مرزی رسمی در بزرگراهی که از اسپراگ می گذرد وجود دارد، اما گروه از آن استفاده نکردند. 

در بیانیه کتبی گمرک و آژانس حفاظت مرزی ایالات متحده آمده است: عوامل گشت مرزی مراقبت های پزشکی فوری را در محل ارائه کرده و سپس با اورژانس محلی و آژانس های مجری قانون تماس گردند. 

ماموران مشخص کردند که هفت نفر از این گروه 9 نفره بطور غیرقانونی وارد ایالات متحده شده بودند. 

سال گذشته، یک خانواده چهار نفره از هند در حالی که سعی ‌کردند از مرز به سمت غرب، در نزدیکی امرسون عبور کنند، جان خود را از دست دادند؛ اجساد یخ زده جگدیش پاتل، 39 ساله; همسرش وایشالیبن پاتل، 37 ساله; دختر 11 ساله آنها، ویهانگی ؛ و پسر سه ساله آنها، دارمیک، 19 ژانویه 2022، در فاصله چند متری از مرز ایالات متحده پیدا شدند. استیو شاند، ساکن فلوریدا، به قاچاق انسان متهم شد.

آژانس حفاظت مرزی آمریکا از پاییز گذشته تعداد فزاینده ‌ای از افرادی که تلاش کردند بطور غیرقانونی از کانادا وارد داکوتای شمالی، مینه سوتا و ویسکانسین شوند را بازداشت کرده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید