اخباراخبار کانادا

گرانی مشروبات الکلی در کانادا با افزایش مالیات فدرال

به نقل از blogto: کانادا فاصله زیادی با اجرای قانون جدید مالیات الکل ندارد، براساس این قانون که از بهار اجرایی می شود، 6.3 درصد مالیات اضافی به انواع مشروبات الکلی که در کانادا فروخته می شوند تعلق می گیرد.

براساس گزارش آژانس بهداشت عمومی کانادا در سال 2021، دولت فدرال سال 2017 شاخص مالیات بر الکل را تغییر داد تا ضمن حفظ ارزش آن مطابق با تورم، آسیب های مرتبط را نیز شامل شود.

نویسندگان گزارش هنوز هم معتقدند که جای زیادی برای افزایش مالیات غیر مستقیم بر محصولات الکلی در کانادا وجود دارد. و خاطرنشان کردند که سطح پایه مالیات استانی و فدرال وضع شده بر مشروبات الکلی در کانادا کمتر از یک سوم مالیات نهایی است که باید شامل قیمت های خرده فروشی انواع مشروبات الکلی شود.

براین اساس نرخ مالیات مشروبات الکلی از اول آوریل 2023 رقم 6.3 درصد افزایش می یابد که بالاترین افزایش نرخ مالیات الکل در بیش از 40 سال اخیر است.

این افزایش مالیات بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده صورت گرفته است که هنوز هم خبرهای خوبی برای کانادایی ها ندارد.

اما جالب است بدانید که مصرف کنندگان باید علاوه بر این مالیات، مالیات استانی بر مشروبات الکلی را نیز بپردازند که در انتاریو براساس نوع محصول و محل مبدا متفاوت است و برای مشروبات الکلی به 60 درصد هم می رسد.

این افزایش بی سابقه علاوه بر مصرف کنندگان، تمامی کسانی را که به نوعی در تهیه و توزیع مشروبات الکلی قرار دارند تحت تاثیر می دهد و باعث کسادی کسب و کار آنها می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید