اخباراخبار کانادا

گرانی بیداد می کند؛ نیمی از کانادایی ها قادر به تامین غذای خانواده نیستند!

کانادا-  نظرسنجی جدید موسسه Angus Reid که با شرکت 1992 بزرگسال کانادایی برگزار شد، نشان می دهد که تقریبا نیمی از کانادایی ها، یعنی 49 درصد، می گویند تورم و افزایش سرسام آور قیمت مواد غذایی، باعث شده در تامین غذای خانواده هایشان با مشکل روبرو شوند. 

لازم به یادآوریست که این تعداد از کانادایی ها در نظرسنجی سال 2019 موسسه مورد اشاره، تنها 36 درصد بود. 

همچنین، از نتایج به دست آمده استنباط می شود که کانادایی ‌ها دیدگاه بدبینانه ‌تری نسبت به امور مالی خود دارند. در واقع 36 درصد از پاسخ دهندگان ادعا کردند که وضعیت مالی شان نسبت به یک سال گذشته بدتر شده است. 24 درصد گفتند وضعیت مالی آنها در 12 ماه گذشته بهبود یافته است، 39 درصد نیز ادعا کردند با وجود افزایش هزینه های زندگی، وضعیت مالی آنها تغییر نکرده است. 

در دو سال اول همه ‌گیری، خوش بینی مالی بر بدبینی ‌ها غلبه کرد. اما اکنون سه نفر از هر ده نفر معتقدند که در سال آینده از نظر مالی در وضعیت بدتری خواهند بود.

در حالی که نظرسنجی نشان داد بخش قابل توجهی از پاسخ‌ دهندگان با هزینه ‌های زندگی دست و پنجه نرم می ‌کنند، اتفاق نظر کمی در مورد اقداماتی که بانک مرکزی کانادا باید برای مهار تورم انجام دهد وجود داشت. 45 درصد از شرکت کنندگان گفتند مایلند نرخ بهره پایه در حد 1 درصد باقی بماند تا زمانی که مشخص شود افزایشات اخیر نرخ چه تاثیری بر تورم داشته است. 27 درصد گفتند مایلند بانک مرکزی به روند افزایش نرخ بهره ادامه بدهد. 13 درصد نیز معتقد بودند بانک باید نرخ را کاهش بدهد. 15 درصد از پاسخ دهندگان، درباره بهترین راهکار پیش رو، اطمینان نداشتند،  34 درصد از حامیان افزایش نرخ بهره را خانوارهای با درآمد سالانه 100 هزار تا 150 هزار دلار، تشکیل دادند؛ میزان حمایت از این ایده نزد خانوارهای کم درآمد تنها 16 درصد بود. همچنین پاسخ دهندگان 18 تا 34 ساله بیشتر از سایرین از افزایش هرچه بیشتر نرخ بهره پایه حمایت کردند. 34 درصد از شرکت کنندگان این گروه سنی و 24 درصد از مسن ترها (55 سال به بالا) با این راهکار موافق بودند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید