اخباراخبار جهان

کوچکترین تاکستان جهان سالی 29 بطری شراب تولید می کند؛ هر شیشه 5 هزار یورو! 

ایتالیا- تولیو ماسونی، یکی از منحصربفردترین شراب های جهان را تولید می کند. کارآفرین، کلکسیونر آثار هنری و بانکدار سابق، کوچکترین تاکستان جهان را بر بام یک ساختمان قرن شانزدهمی در قلب رجیو امیلیا، احداث کرده است. شهری که به عنوان زادگاه پرچم سه رنگ ایتالیا شناخته می شود. این منطقه برخی از مشهورترین اقلام صادراتی ایتالیا یعنی اتومبیل فراری و لامبورگینی را همراه با لازانیا، تورتلینی و غیره به جهانیان اهداء کرده است.

تاکستان ماسونی بر بام ساختمان قدیمی Via Mari 10 واقع شده که جوزپه گاریبالدی، شخصیت انقلابی ایتالیایی به آن رفت و آمد می کرد. مساحت این تاکستان اندکی بیشتر از 200 فیت مربع است و سالانه تنها 29 شیشه شراب تولید می کند. ماسونی قیمت هنگفت 5 هزار یورو را برای هر بطری تعیین کرده است. این شراب نه در مشروب فروشی ها، بلکه در گالری هنری Bonioni Arte در نزدیکی تاکستان فروخته می شود. 

 

 ماسونی می گوید: شراب من نوعی اثر هنری است. چیزی که باید در اتاق نشیمن خود نگه دارید تا بتوانید درباره آن و دیوانه ای که یک تاکستان را روی پشت بام احداث کرده، با دوستان تان گفتگو کنید. 

این شراب در بشکه‌ های چوب بلوط ساخته می شود. ماسونی همچنین از چوزپه کامونکولی، هنرمند مشهور کتاب های مصور مارول خواست برچسب بطری را طراحی کند. 

ماسونی که خریداران را تشویق می کند هرگز بطری را باز نکنند و با آن مانند یک اثر هنری رفتار کنند، می گوید: من تنها شراب ساز در جهان هستم که می گویم شراب ام را ننوشید!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید