اخباراخبار کانادا

کودی تورن در 18 سالگی، حین کار دچار مصدومیت وحشتناک شد؛ او همچنان خواهان دانستن علت است!

نیو برانزویک- در یکی از روزهای ژانویه 2019، در پی یخبندان شدید در نیو برانزویک، کودی تورن به محل کارش در پیست اسکی Poley Mountain فراخوانده شد تا به تعمیر دستگاه ها کمک کند. اما قبل از اتمام کار، زندگی این جوان 18 ساله برای همیشه تغییر کرد. سه ساعت پس از شروع شیفت کاری، تورن با دست چپ له شده به بیمارستان منتقل شد. 

علیرغم گذشت چهار سال و ماه ها فیزیوتراپی و چندین عمل جراحی، تورن می داند که هرگز کارآیی کامل دست چپ خود را به دست نخواهد آورد. او به کار در زمینه بهداشت و ایمنی شغلی علاقمند است، زیرا به عنوان یک کارگر جوان مصدوم می تواند تجربه اش را به اشتراک بگذارد. 

کودی سال گذشته را وقف درک بهتر اتفاقات آن روز کرده تا بتواند به جلوگیری از تکرار این حادثه وحشتناک کمک کند. 

تورن در حال تمیز کردن یخ از چرخ دنده های بالابر – تسمه نقاله ای که مردم را به بالای تپه می برد – بود که دستش داخل چرخدنده ها کشیده شد. تورن سعی کرد دست اش را بیرون بکشد. با فریاد به همکارش گفت: بالا بر را روشن نکن. آن شخص که بین کودی و فرد داخل اتاق کنترل قرار داشت، پیام را منتقل کرد، اما چیزی که شنیده شد، این بود: بالابر را روشن کن! 

این حادثه عواقبی برای کارفرما داشت. Poley Mountain Resorts Ltd به عدم نظارت کافی اذعان و 3000 دلار جریمه شد. 

جیمی هار، مدیر فعلی شرکت می گوید از مصدومیت تورن به اینسو، فرایندهای ایمنی و آموزشی را مورد بازبینی کامل قرار داده و یک سیستم جدید برای پیگیری و به روزرسانی آموزش کارکنان دارد. 

اما تورن خواهان بازرسی و نظارت دقیق تر WorkSafeNB از محل های کار در استان برای اطمینان از امنیت کارگران و کارکنان است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید