اخباراخبار کانادا

کودک 9 ساله کانادایی تحت عمل نجات بخش پیوند روده قرار گرفت

دختر 9 ساله کانادایی که در TikTok  به نام Bella Brave یا بلای شجاع شناخته می شود، پس از سه سال انتظار برای درمان بیماری نادری که از بدو تولد با آن دست و پنجه نرم می کرد، تحت عمل جراحی پیوند روده قرار گرفت.

کیلا تامسون (مادر بلا) از بیمارستان SickKids در تورنتو گفت: مطمئن نبودیم که دخترمان بدون این پیوند زنده می ماند یا خیر.

بلا تامسون با 6.3 میلیون دنبال کننده در Tik Tok ، با سه بیماری نادر – نقص ایمنی ترکیبی شدید (SCID)، بیماری هیرشپرونگ (یک اختلال عصبی – عملکردی در ناحیه شکم که طی آن تمام یا بخشی از روده بزرگ یا قسمت‌ های ابتدایی دستگاه گوارش فاقد اعصاب و در نتیجه دچار اختلال عملکردی می ‌شوند) و همچنین کوتولگی  به دنیا آمد. 

کودک متولد ساسکاچوان در سه روزگی اولین عمل جراحی را انجام داد و طی دو سال اول زندگی تحت 30 عمل جراحی قرار گرفت، از آن زمان، بلا پیوند مغز استخوان دریافت کرده و چهار بار دچار شک سپتیک شد تا پزشکان از زنده ماندن او قطع امید کنند.

چند ماه پیش، تامسون ها خبر بدی دریافت کردند. اینکه پیوند روده برای بلا بی خطر نبود. با این حال تامسون ها از جمله برادر 4 ساله بلا به انتشار ویدیوهای او در TikTok ادامه دادند در این ویدوها بلا در حال رقصیدن در راهروی بیمارستان دیده می شود، در حالی که مادرش میله سرم را پشت سر او می چرخاند؛ اواسط آگوست، تامسون ها در خانه شان در Swift Current  ساسکاچوان تماس تلفنی سرنوشت سازی دریافت کردند بالاخره پس از سه سال انتظار زمان عمل پیوند روده فرا رسیده بود.

تامسون ها همان شب بیش از 2 هزار کیلومتر تا تورنتو پرواز کردند و طی چند روز، بلا تحت عمل قرار گرفت. پزشکان هشدار دادند که پیوند روده ممکن است 10 تا 20 ساعت طول بکشد، اما برای بلا 8 ساعت طول کشید، بلا چند روز پس از عمل، در خارج از بیمارستان راه می رفت و به کبوترها غذا می داد؛ او طی سه ماه تا یک سال آینده، غذاهای جدید را به رژیم غذایی اش اضافه می کند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید