علم و دانش

کودکان از شش سالگی با هوش مصنوعی کار کنند تا مشاغل آینده را از دست ندهند

اد بروسارد، مدیرعامل Tomoro AI به والدین توصیه می کند به فرزندان شان اجازه بدهند از چت ربات هایی مانند ChatGPT برای ساخت بازی های سرگرم کننده، داستان سرایی بر اساس ایده های خود و یافتن پاسخ سوالات شان استفاده کنند. 

این متخصص هوش مصنوعی، همچنین می گوید: اغلب با مشتریان این شوخی را می کنم که بهترین فردی که باید در شرکت شان استخدام کنند، فردی است که در امتحانات دانشگاه با هوش مصنوعی تقلب کرده است! 

بروسارد گفت: کارفرمایان آینده به کاربران هوش مصنوعی نیاز خواهند داشت. بنابراین کودکان باید در دوران دبستان با هوش مصنوعی آشنا شوند. سیستم آموزشی نیز باید به سمت آموزش فناوری تغییر کند. چرا؟ چون مشاغل فردا کاملا متفاوت بوده و به مجموعه ای متفاوت از مهارت ها نیاز خواهند داشت. 

اما چه مهارت هایی در آینده ای با هوش مصنوعی مورد تقاضا خواهند بود؟

بروسارد توضیح داد: مهارت هایی مانند رهبری و توانایی تفکر مستقل همچنان ارزشمند خواهد بود. بسیاری از ما به ویکی ‌پدیا، نقشه‌ های گوگل یا جستجوگر گوگل تکیه می‌ کنیم. یک مهارت کلیدی در دنیای فردا، برون سپاری تفکر به هوش مصنوعی است. اینترنت ضرورت به خاطر سپردن چیزها را کاهش داد، چیزهایی به سادگی مسیر خانه دوستان. یکی از مشکلاتی که هوش مصنوعی به همراه خواهد داشت این است که می تواند با ایجاد پاسخ های سفارشی برای سوالات بسیار خاص، جایگزین تفکر بسیاری از افراد شود. هر زمان که فرزندتان از شما می پرسد چگونه چیزی کار می کند از YouTube، Google یا حتی ChatGPT استفاده کنید تا شروع به بررسی نحوه عملکرد آن کند. درک نحوه عملکرد جهان در آینده بسیار حیاتی خواهد بود زیرا کارهای بیشتری توسط هوش مصنوعی انجام می شود و مردم برای درک و به چالش کشیدن خروجی سیستم های هوش مصنوعی به دانش نیاز خواهند داشت. 

بروسارد گفت: طبق تخمین مجمع جهانی اقتصاد، حدود 65 درصد از کودکانی که امروز وارد مقطع ابتدایی می شوند در آینده در مشاغلی کار می کنند که در حال حاضر وجود ندارد. در آینده ارزش مشاغلی که به حافظه و آموزش رویه ها نیاز دارند، از جمله حسابداری، کاسته خواهد شد. زیرا این کارها توسط هوش مصنوعی انجام می شوند. در عین حال آماده سازی کودکان برای مشاغلی مانند معلمی، پرستاری یا فنی-حرفه ای می تواند مفید باشد. مشاغلی مانند نازک کاری، لوله کشی و برق که در محل انجام می شوند، بسیار کمتر مختل خواهند شد. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید