اخباراخبار کانادا

کوتاه کردن  مو و تغییر زندگی در زنان!

تغییر مدل موها برای هر کسی یک تحول مهم است، به خصوص خانم ها. دلبستگی به موها خصوصا در میان خانم ها غیرقابل انکار است، اما برخی از زنان شجاع این تغییر را پذیرفته اند و با این کار خود نشان داده اند که موهای کوتاه می تواند هر کسی را زیباتر کند.

کریستینا کاتسبینا که متخصص هیرکات است با انتشار تصاویری از مشتریان خود قبل و بعد از کوتاهی، بسیاری از زنان را ترغیب کرده که ظاهر خود را تغییر دهند. 

حتی زندگی خود کریستینا نیز به شدت تحت تاثیر کوتاه کردن موهایش قرار گرفته است. او در این باره گفت: «من مدت زیادی است که موهایم را کوتاه می کنم. وقتی برای اولین بار موهایم را کوتاه کردم، کل زندگی من را تغییر داد. احساس می کنم با این کار درون و ظاهر من با هم ارتباط برقرار کردند و روح و ظاهرم هماهنگ شد. خیلی زود متوجه شدم که موهای کوتاه راحت، سبک، جذاب و زیبا است. زمانی که برای آرایشگری درس می خواندم، می ‌دانستم که می‌خواهم به زنان نشان دهم که با کوتاهی مو چقدر زیباتر خواهند شد و بهتر زندگی خواهند کرد. چون موهای کوتاه به آنها کمک می کند زیبایی شان را بهتر به نمایش بگذارند». 

از آنجایی که موهای کوتاه روی خوشبختی کریستینا تاثیر گذاشته است، از او خواستیم تا در مورد تغییراتی که موهای کوتاه بر زندگی مشتریانش گذاشته است، بیشتر صحبت کند.

او گفت: «بله، زندگی مشتریان من واقعا تغییر کرده است. برخی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند و مشاغل موفق جدیدی پیدا کردند. برخی نیز پس از کوتاه کردن مو به دلیل افزایش اعتماد به نفس، توانستند نیمه گمشده خود را پیدا کرده و ازدواج کنند. برخی نیز در نهایت با خودشان ارتباط برقرار کردند و به یک احساس سبکی، آزادی و راحتی رسیدند. در واقع وقتی یک زن از کلیشه های موهای بلند رها می شود و آزادی فکر را در آغوش می گیرد، تغییرات زیادی را تجربه می کند».

با توجه به جنبه شخصی ‌سازی کار کریستینا، از او پرسیدیم که چگونه مدل ‌های موی کوتاه را متناسب با ترجیحات، شخصیت و جذابیت کلی یک فرد انتخاب می کند.

او در پاسخ گفت: «من تمام داده‌ های فیزیکی و فیزیولوژیکی و ویژگی‌ های یک زن را در نظر می‌ گیرم؛ همه چیز از موها و ظاهر او گرفته تا ساختار استخوانی سر و ویژگی‌های صورت. در ضمن من ترجیحات مشتری از جمله مدل موی دلخواه او و آنچه را که می خواهد از طریق تصویر خود منتقل کند را نیز در نظر می گیرم».

ضمنا کریستینا از تکنیک ها و اصول خاصی برای دستیابی به نتایج دلخواه و بهبود ظاهر کلی مشتریانش استفاده می کند.

او در این مورد گفت: «من در ابتدا معتقدم که موها باید مرتب و سالم باشند و فرد باید دارای یک مدل موی با کیفیت با بافت خوب باشد. یک ظاهر طراحی و شخصی سازی شده نیز بسیار مهم است. همه چیز بستگی به درک من از مشتری، استایل او و هماهنگی مو با ظاهرش دارد».

کریستینا در ادامه در مورد اینکه خودآگاهی در حرفه ‌اش چه نقشی ایفا می‌ کند و چگونه در حرفه اش انعکاس می یابد، صحبت کرد.

او در ادامه گفت: «به نظر من آرایشگری یک حرفه بسیار خلاقانه است که در آن یک فرد، مانند یک مجسمه ساز، می تواند استعدادهای خود را بروز دهد. اما کار کردن با مردم مستلزم آشنایی با فنون روانشناسی است. ارتباط ذهنی با فرد، توانایی گوش دادن به او و درک احساساتش، به یک خانم کمک می کند که با تغییر مدل موهایش، اعتماد به نفس و کیفیت زندگی خود را افزایش دهد و در نهایت به تکامل برسد.

وقتی به زنی کمک می ‌کنم زیبا، با اعتماد به نفس و سرزنده شود، وقتی بتوانم جاه  ‌طلبی‌ های خلاقانه ‌ام را محقق کنم، احساس رضایت می ‌کنم. من می خواهم به دنیا نشان دهم که یک زن با یک مدل موی کوتاه چقدر می تواند زیبا به نظر برسد! یک زن در انتخاب بلندی موهایش آزاد است و با کوتاه کردن موهایش بسیار جذاب می شود. به نظر من نکته اصلی این است که مدل مو بسیار فراتر از آنچه که تصور می شود، می تواند بر زیبایی و ظاهر یک زن تاثیر بگذارد».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید