اخباراخبار کانادا

کمک 10 میلیون دلاری کانادا برای زلزله زدگان ترکیه و سوریه 

اتاوا- حداقل 5000 نفر پس از زمین لرزه 7.8 ریشتری بامداد دوشنبه و پس لرزه با قدرت تقریبا برابر، جان خود را از دست داده و هزاران نفر مجروح شده اند. 

جاستین ترودو در توییت صبح سه‌ شنبه 7 فوریه، اعلام کرد: پس از زمین لرزه های ویرانگر دیروز، ما 10 میلیون دلار کمک فوری به مردم ترکیه و سوریه ارائه کرده و به حمایت های خود ادامه می‌ دهیم. هارجیت ساجان وزیر توسعه بین ‌الملل  کانادا نیز تاکید کرد اتاوا در حال سنجش نیازها برای تعیین گام های بعدی است و  کمک 10 میلیون دلاری پاسخ اولیه می باشد.

 

ساجان گفت: ما همچنین در حال بررسی گزینه ‌های مختلف دیگر از جمله اعزام تیم‌ های پزشکی و تجسس و نجات هستیم.  وی تاکید کرد در حال حاضر هیچ تیم کانادایی اعزام نشده، اما این گزینه در صورت نیاز استفاده خواهد شد. 

رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه تعداد کل قربانیان در کشورش را بیش از 3500 نفر و مجروحین را حدود 22 هزار نفر اعلام کرد. در 10 استان جنوبی این کشور به مدت سه ماه وضعیت اضطراری اعلام شده است. 

وزارت بهداشت سوریه، تعداد کشته ‌شدگان در مناطق تحت کنترل دولت سوریه را بیش از 800 نفر و مجروحین را حدود 1400 نفر اعلام کرد.  به گفته گروه امدادگران کلاه سفید، در مناطق شمال غرب سوریه که تحت کنترل شورشیان است، حداقل 800 نفر کشته و بیش از 2200 نفر مجروح شده اند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید