اخباراخبار کانادا

کمبود نیروی کار بـــــرنامه مهد کودک 10 دلار در روز را تهدید می کند! 

انتاریو- آژانس ‌هایی که مهدکودک‌ ها را اداره می ‌کنند می ‌گویند کمبود مربیان دوران کودکی آنچنان جدی است که امکان  اجرای صحیح برنامه ملی مراقبت از کودکان 10 دلار در روز را زیر سوال می برد.  

اگر فرزند خردسال دارید که به مهدکودک می رود، از کمبود نیرو که باعث کاهش ظرفیت پذیرش و در مواردی تعطیلی مهدکودک ها شده، آگاه هستید. 

دولت ترودو وعده دسترسی خانواده های کانادایی به مراقبت از کودکان با میانگین هزینه 10 دلار در روز و ایجاد 250 هزار فضای جدید تا سال 2026 را داده است. اما کمبود افراد مایل به کار در این سیستم، اجرای آن را در معرض خطر جدی قرار داده است. 

در حالی که پاندمی در مختل شدن بازار کار نقش داشته، اما دلیل اصلی کمبود نیرو در بخش مراقبت از کودکان، دستمزد و مزایای پایین است که به کارکنان انگیزه ماندن در این حرفه را نمی دهد. 

YMCA، بزرگترین مرکز غیرانتفاعی مراقبت از کودکان در تورنتو، به دلیل کمبود نیرو فقط 16 هزار کودک را پذیرش کرده، در حالی که ظرفیت 35 هزار کودک را دارد. این یعنی 19 هزار کودک به مهدکودک دسترسی ندارند. YMCA برای بازگشت به ظرفیت قبل از پاندمی به 1400 نیروی جدید و برای اجرای برنامه مهدکودک 10 دلار در روز به صدها پرسنل دیگر نیازمند است. 

طبق پیش بینی دولت انتاریو، تا سال 2026 به 15 هزار مربی دیگر برای 86 هزار فضای جدید مراقبت از کودکان نیاز می باشد. این معضل به انتاریو محدود نبوده و در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، نووا اسکوشیا و مانیتوبا، مشهود می باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید