اخباراخبار کانادا

کمبود متخصصان بیهوشی در انتاریو، عامل اصلی لغو عمل های جراحی

بر اساس نتایج نظرسنجی جدیدی که روز پنجشنبه توسط انجمن پزشکی انتاریو منتشر شد، کمبود متخصصان بیهوشی در انتاریو باعث شده رویه کاری اتاق های عمل با اختلال موجه شود، این مشکل در بسیاری موارد باعث تعطیلی موقت اتاق های جراحی یا لغو عمل های جراحی شده است.

بیش از نیمی از روسای بیهوشی بخش های بیمارستان ها که در این نظرسنجی شرکت کردند، گزارش دادند که اتاق عمل بیمارستان های متبوع آنها در 6 ماه گذشته به دلیل کمبود نیروی متخصص بیهوشی بسته شده است.

اکثریت قریب به اتفاق آنها یعنی 84 درصد گزارش کرده اند که برای مدیریت اتاق های عمل بیمارستان های خود، نیاز به استخدام پزشک متخصص بیهوشی دارند.

دکتر روهیت کومار رئیس متخصصان بیهوشی انتاریو در این باره گفت: «این وضعیت نامناسب و کمبود متخصصان بیهوشی تقریبا در تمام استان مشاهده می شود و به نقطه بحرانی خود نزدیک شده است.

تاکنون ما می دانستیم که در مناطق روستایی و دورافتاده در این زمینه با مشکل مواجه هستیم، اما اکنون مراکز شهری بزرگ و پرجمعیت مانند انتاریو نیز به همین مشکل دچار شده اند».

متخصصان بیهوشی انتاریو که شامل حدود 1500 متخصص بیهوشی می شوند از دولت می خواهند تا داده های بهتری را در مورد نیازهای پرسنلی بیمارستان ها جمع کند و بودجه بیشتری را برای تیم های مراقبت از بیهوشی فراهم کند.

براساس این شواهد تا زمانی که نیاز بیمارستان ها به متخصصان بیهوشی رفع نشود، حتی افزایش کادر پزشکی و پرستاری نیز نمی تواند مشکل افزایش تعداد عمل های جراحی به تعویق افتاده را برطرف کند و این تنها با استخدام پرسنل جدید امکان پذیر است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید