اخباراخبار کانادا

کمبود شدید انرژی برای میلیون‌ها کانادایی با سیاست‌های غلط دولت!

اصطلاح فقر انرژی هنوز جای خود را در بحث های سیاسی روزمره کانادا پیدا نکرده است، اما احتمالا در چند سال آینده جای ثابتی در این عرصه برای خود دست و پا خواهد کرد. در حال حاضر در اروپا، هزینه های بالا و فزاینده انرژی در چندین کشور از جمله بریتانیا و فرانسه به یک گاو پیشونی سفید در عرصه سیاسی تبدیل شده است. به احتمال زیاد چنین شرایطی در آینده در انتظار کانادا خواهد بود.

دولت ترودو و برخی از دولت های استانی به شدت به دنبال جام مقدس کربن زدایی هستند. آنها برای دستیابی به این هدف، مالیات کربن و سایر مالیات ها بر سوخت های فسیلی را مهندسی کرده اند و قول داده اند که مبالغ هنگفتی را برای ساخت زیرساخت ‌های جدید تولید و انتقال برق برای کمک به کاهش وابستگی به نفت و فرآورده‌ های نفتی سرمایه ‌گذاری کنند. هر دو استراتژی نشان دهنده افزایش هزینه های انرژی دولتی هستند.

دولت ترودو تاکنون حداقل مالیات کربن ملی را وضع کرده است هر چند این سیاست‌ ها ناشی از نگرانی ‌ها در مورد تغییرات آب و هوایی است، اما باعث افزایش سریع قیمت انرژی برای خانوارها و کسب و کارهای کانادایی می شود.

.

 

فقر انرژی زمانی به وجود می آید که خانوارها بخش قابل توجهی از درآمد خود را برای پوشش هزینه انرژی مورد استفاده برای حمل و نقل، گرمایش و پخت و پز هزینه کنند.

در این صورت حتی با وجود اینکه کانادا دارای ذخایر فراوان انرژی است، اما به احتمال زیاد کانادایی ها در آینده نزدیک در فقر انرژی فرو خواهند رفت؛ مگر اینکه چیزی در این میان تغییر کند!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید