اخباراخبار جهان

کمبود جدی ؛ 100 هزار نفر در همیلتون تا سال 2026 پزشک خانواده نخواهند داشت

کالج پزشکان خانواده انتاریو ضمن هشدار در مورد کمبود شدید پزشک خانواده هشدار داد در صورت عدم بهبود سیستم درمانی انتاریو، حدود 100 هزار نفر در همیلتون و 4.4 میلیون نفر در استان در سال 2026 به پزشک خانواده دسترسی نخواهند داشت. در حال حاضر بین 55 هزار تا 60 هزار نفر در همیلتون و 2.2 میلیون نفر در انتاریو، بدون پزشک می باشند. 

دکتر کتی ریسدون، پزشک خانواده مستقر در همیلتون و استاد رشته پزشکی خانواده در دانشگاه مک مستر، گفت:  بسیاری از پزشکان خانواده در همیلتون در حال بازنشستگی هستند.

و بسیاری از فارغ التحصیلان جدید وارد این رشته نمی شوند. ضمن اینکه برخی از پزشکان به ترک این رشته فکر می کنند. این یک بحران جدی است. 

ریسدون گفت در حالی که برخی احساس می‌ کنند ممکن است به پزشک خانواده نیازی نداشته باشند، زیرا می ‌توانند از کلینیک‌ های اورژانس استفاده کنند، دسترسی به یک پزشک خانواده که از سوابق پزشکی فرد مطلع است، برای همگان مفید است. 

ریسدون معتقد است دولت استان باید فورا الزامات اداری پزشکان خانواده را حذف کند تا پزشکان زمان بیشتری را برای بیماران صرف کنند. 

از سوی دیگر هانا ینسن، دبیر مطبوعاتی سیلویا جونز، وزیر بهداشت انتاریو، گفت: بیش از 90 درصد از مردم استان پزشک خانواده یا ارائه دهنده بهداشت اولیه دارند. وی افزود: از سال 2018 به اینسو 8000 پزشک جدید در انتاریو ثبت نام شده که معادل افزایش 8.1 درصدی در پزشکی خانواده است. اما کارهای بیشتری باید انجام شود. 

ینسن تاکید کرد که دولت دانشکده های پزشکی را گسترش داده و کار را برای کارکنان بهداشتی تحصیل کرده در خارج از کانادا آسان تر نموده است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید