فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

 کله شیر متصل به لباس کایلی جنر در هفته مد پاریس جنجال بر انگیز شد

امسال هفته مد پاریس جنجالی آغاز شد، زیرا کایلی جنر در اولین نمایش فصل با یک سر شیر به ظاهر واقعی، بر روی فرش قرمز ظاهر شد. لباس او متعلق به برند اسکیاپارلی بود و به دلیل شباهت زیاد این سر شیر با نمونه واقعی آن، جنجال های زیادی را به همراه داشت.

اما این برند در اینستاگرام اعلام کرد که لباس کایلی جنر در اصل از فوم، پشم و خز مصنوعی ابریشمی ساخته شده است و به صورت دستی به گونه ای رنگ آمیزی شده که واقعی به نظر برسد.

در ادامه این برند به خاطر تاکید با حروف بزرگ نوشت که هیچ حیوانی در این میان آسیب ندیده است.

اما به نظر می رسد که این خانه مد فرانسوی در انتخاب کایلی جنر برای معرفی جدیدترین مدل هایش اشتباه کرده است. زیرا کاربران زیادی در انتقاد به انتخاب کایلی جنر گفتند که او تنها کسی است که می تواند یک سر شیر واقعی را به سر کند و به این کار خود افتخار کند.

چندین کاربر اینستاگرام اعتراف کردند که به نظر آنها این یک سر شیر تاکسیدرمی شده بوده است.

اما برخی از واکنش ‌ها به این اقدام، ظریف ‌تر بود. یکی از کامنت‌ های پست اینستاگرام اسکیاپارلی که بیش از 600 لایک دریافت کرده است، می‌ گوید: «ما باید از نشان دادن حیوانات به عنوان محصولات لوکس خودداری کنیم. هر چند چیزهایی که در اینجا به نمایش درآمدند از فوم ساخته شده اند، اما حقیقت این است که آنها نشان دهنده گونه های در خطر انقراض هستند که در طول تاریخ کشته شده اند تا پوست آنها به لباس انسان تبدیل شود».

خانه مد اسکیاپارلی که پیوندهای عمیقی با جنبش هنر سوررئالیستی دارد، در سال 1927 تأسیس شد.

.

این خانه مد مانند بسیاری از برندهای مد لوکس آن زمان تحت مدیریت موسس خود السا اسکیاپارلی، از خزهای عجیب و غریب و پوست حیوانات برای ساخت محصولات خود استفاده می کرد. از سال 2012 به بعد و بعد از احیای نام تجاری گروه تاد، این خانه مد همچنان رویکرد خود را در زمینه استفاده از نقوش حیوانات حفظ کرد، اما اعلام کرد که دیگر از خز واقعی استفاده نمی کند».

استفاده از سر شیر در یک نمایش مد، همه فعالان حقوق حیوانات را ناراحت نکرد و بعضی ها مانند اینگرید نوکرک رئیس بنیاد مردمی پتا، این نگاه را تحسین کردند.

.

او در این باره گفت: «مجموعه جدید این برند که در آن از سرهای سه بعدی حیوانات استفاده شده است، بسیار نوآورانه است. به نظر من این اقدام بیانیه ای برعلیه شکار سر حیوانات است که در آن خانواده شیرها برای ارضای خودخواهی انسان از هم پاشیده می شوند».

لباس جنر در این مراسم یکی از مجموعه لباس های خز مصنوعی بود که توسط دانیل روزبری طراحی شده است. درضمن این مجموعه شامل یک سر گرگ سیاه بود که توسط نائومی کمپل به نمایش درآمد.

در کنار این نمایش مد که در پتی پاله برگزار شد، دوجا کت نوازنده مشهور با ظاهرش توجه همه را به خود جلب کرد. زیرا تمام صورت و بدن او با 30000 کریستال سواروسکی تزئین شده بود و به رنگ قرمز درآمده بود. این آرایش عجیب و پیچیده توسط پت مک‌ گراث طراح گریم صورت گرفته و به گفته خودش بیش از 5 ساعت طول کشیده است؛

ظاهر دوجا کت اشاره ای به مجموعه روزبری اشاره دارد که از 9 دایره جهنمی دانته الهام گرفته شده است.

روزبری در این باره در یادداشتی نوشت: «آنچه در کتاب «دوزخ» (Inferno) دانته برای من جذابیت داشت. فقط نمایش آفرینش دانته نبود، بلکه به نظر من استعاره ای عالی برای عذابی بود که هر هنرمند یا فرد خلاقی وقتی جلوی صفحه نمایش یا صفحه طراحی می نشیند، تجربه می کند».

منبع خبــــــر

 

 

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید