اخباراخبار کانادا

کلاهبرداری پزشک اهل مانیتوبا از یک پزشک دیگر با ادعای جعلی ابتلا به سرطان 

وقتی دکتر مگان لابین در سال 2018 با مونیکا کهار ملاقات کرد، بلافاصله با او دوست شد. این دو زن عضو کالج پزشکان خانواده کانادا، وجه اشتراکات زیادی با یکدیگر داشتند.  هر دو  دوره رزیدنتی خود را می گذراندند تا پزشک خانواده شوند. لابین در دانشکده پزشکی تاندر بی – انتاریو و کهار در دانشگاه مانیتوبا. 

اما لابین طی حدود هشت ماه در سال ‌های 2019 و 2020، پس از اینکه کهار با ادعای ابتلا به سرطان سینه از او درخواست کمک مالی کرد، حدود 162 هزار دلار از دست داد. وقتی ثابت شد که بیماری جعلی است، کهار یکشبه ناپدید شد.

اولین درخواست پول از طرف کهار برای 500 دلار بود، اما در طول هشت ماه، این رقم به ده ها هزار دلار افزایش یافت. 

لابین طی چهار سال گذشته برای ردیابی کهار تلاش کرد تا دوست سابق اش را به دست عدالت بسپارد و برای یافتن او کارآگاه خصوصی استخدام کرد. 

کهار در سال 2020 توسط کالج پزشکان و جراحان مانیتوبا توبیخ شد و پس از اینکه معلوم شد او مدارک جعلی برای بیمار جلوه دادن خود ارائه کرده بود، از برنامه رزیدنتی اخراج شد، تا نتواند در کانادا طبابت کند. اما تحقیقات CBC نشان داد کهار به بریتیش کلمبیا نقل مکان کرده و یک شرکت تحریک الکتریکی عضلانی به نام Prestige Body Lab راه اندازی کرد وخود را پزشک معرفی می کند. 

البته طبق قوانین، حتی اگر کهار مجوز طبابت نداشته باشد، مجاز است خود را دکتر معرفی کند زیرا دارای مدرک MD یا دکترای پزشکی است. 

مدت کوتاهی پس از اولین ملاقات لابین و کهار، کهار از شرکت در جلسات دانشکده پزشکان خانواده خودداری کرد و به نظر می‌رسید هیچ‌کس نمی‌دانست چه اتفاقی برای او افتاده است. لابین برایش پیامک فرستاد اما جوابی نشنید.

لابین بعداً متوجه شد که کهار از دیگران نیز پول گرفته است، بنابراین با کالج پزشکان و جراحان مانیتوبا که مرجع صدور مجوز برای پزشکان در این استان است، تماس گرفت. او جولای 2022 شکایتی را نزد دادگاه عالی انتاریو به جریان انداخت، اما حتی یک پنی از پول اش را پس نگرفته است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید