مقالاتمقالات اجتماعی

کلاهبرداری و فروش صدها خانه در انتاریو بدون داشتن مجوز فروش!!

 

گزارش ها حاکی از این است که شرکت StateView Homes ده ها میلیون دلار سپرده را برای بیش از 450 خانه که مجوز فروش آنها را نداشته، جمع آوری کرده است.

ماجرا به آگوست 2021 برمی گردد، زمانی که کریم تجا یک تماس فوری از مشاور املاک خود دریافت کرد؛ در آن زمان او به طور جدی به دنبال پیش خرید یک خانه در حال ساخت در مارکام بود.

در این تماس به او وعده داده شد که با 900 هزار دلار، صاحب یک خانه بزرگ خواهد شد. این برای او که اکنون در یک آپارتمان کوچک در مرکز شهر تورنتو زندگی می کند، خبر بسیار خوبی بود. 

اما همه چیز به این خوبی پیش نرفت و شرکت StateView Homes به مدت دو سال سپرده 120 هزار دلاری تجا را نزد خودش نگه داشت. این در حالی است که تجا و خانواده اش منتظر ساخت خانه خود بودند و از طرف دیگر هیچ خبری از ساخت خانه نبود.

در واقع سایت توسعه Nao Towns در مارکام خالی است، زیرا این یکی از هشت طرح توسعه ای شرکت StateView Homes است که با وجود عدم پیشرفت، با استقبال چشمگیری مواجه شده است.

به نظر می رسد که این شرکت هرگز مجاز به فروش خانه در مارکام به تجا یا هیچ شخص دیگری، نبوده است.

بررسی ها نشان می دهد که شرکت StateView هرگز تاییدیه لازم را از سازمان تاریون که مسئول حمایت از خریداران خانه های نوساز در انتاریوست، برای پیش فروش خانه دریافت نکرده است. 

بر اساس گزارش ها شرکت StateView ده ها میلیون دلار سپرده را برای پیش فروش بیش از 450 خانه جمع آوری کرده؛ در حالی که مجوز فروش حتی یک واحد خانه را هم نداشته است.

در واقع وجود شرکت StateView Homes و کلاهبرداری به این گستردگی، نشان دهنده وجود یک شکاف بزرگ در سازمان های نظارتی در این حوزه و عملکرد آنهاست. 

در اصل غفلت این سازمان ها باعث شد که شرکتStateView  از یک بساز بفروش معمولی به یک شرکت بزرگ تبدیل شود که بتواند با تبلیغات، صدها خانه را که معلوم نیست هیچ گاه ساخته شوند را به صدها نفر خریدار منتظر بفروشد. 

این شرکت توسط برادران کارلو و دینو تاوراسی اداره می شد؛ آنها توانستند به راحتی خانه هایی را پیش فروش کنند که مشخصا در یک مورد، حتی مالک زمین آن هم نبودند. 

شرکت StateView در ماه ‌های اخیر در دام دادرسی ‌های دادگاهی گرفتار شده و توسط یک بانک متهم به نوشتن چند فقره چک بلامحل شده است که گویا بخشی از روند یک کلاهبرداری بسیار پیچیده برای به دست آوردن ده ‌ها میلیون دلار بوده است. هشت مورد از سایت های توسعه ای این شرکت از جمله پروژه Minu Towns که تجا یکی از واحدهای آن را خریداری کرده بود، پس از عدم پرداخت صدها میلیون بدهی، تحت نظارت دادگاه قرار گرفته ‌اند.

کارلو تاوراسی در بیانیه ‌ای اعلام کرد که شرکت StateView قصد داشته تمام این پروژه ‌ها را تکمیل کند، اما به دلیل بروز رویدادهای اخیر که بسیاری از آنها خارج از کنترل آنها بوده اند، دیگر قادر به انجام این کار نیست!

تاوراسی ادعا کرد که شرکت متبوع او سخت تلاش کرده تا تمام تاییدیه های لازم را برای هر یک از پروژه هایش دریافت کند. او در بخش دیگری از بیانیه خود ادعا کرد که سازمان تاریون هیچ گاه در مورد عدم وجود تاییدیه های لازم به این شرکت هشدار نداده است.

یکی از سخنگویان سازمان تاریون به نام اندور دوناچی نیز در پاسخ او گفت: «توسعه دهندگان املاک موظفند تا قبل از عرضه خانه ها به بازار، با سازمان تاریون در مورد طرح فروش خود مشورت کنند و تاییدیه های لازم را دریافت کنند، نه بالعکس!

او در ادامه گفت: «قبل از اینکه یک بساز بفروش بتواند خانه جدیدی را در انتاریو بفروشد، باید مجوزی از سازمان تنظیم مقررات ساخت و ساز خانه انتاریو (HCRA) دریافت کند و در ضمن تاییدیه تاریون را که صلاحیت ثبت نام (QFE) نامیده می شود، نیز دریافت کند. فروش خانه بدون هر دو مجوز، یک تخلف استانی است».

شرکت StateView طی سه سال گذشته، بیش از 77 میلیون دلار سپرده از خریداران بیش از 780 خانه دریافت کرده است. هنوز با توجه به وضعیت پیچیده پرونده حقوقی این شرکت، معلوم نیست چه آینده ای در انتظار این افراد است!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید