اخباراخبار جهان

کلاهبرداری های پزشک قلابی از مردم

دارل وولف مردی است که دهه ها در زمینه سرکیسه کردن مردم تجربه دارد. او در دهه 90 یعنی تقریبا 30 سال قبل در تورنتو متهم به فروش داروهای جعلی درمان ایدز شد، اما هنوز هم از این کار دست برنداشته است و اکنون ادعا می کند همه بیماری ها از بیماری های مزمن گرفته تا انواع سرطان ها را درمان می کند. 

این فرد شیاد که خود را The Doc of Detox می نامد در حال حاضر مرکزی به نام Ixtapa در مکزیک تاسیس کرده و حتی چندین نفر را نیز به عنوان پرسنل این مرکز استخدام کرده است.

دارل وولف در اینجا به همراه کارکنانش از روش ها و وسایل مشکوکی استفاده می کنند که نه تنها پرهزینه و ناکارآمد هستند، بلکه حتی می توان گفت که دست کمی از شکنجه ندارند.

جاکوب شلی استاد حقوق سلامت در دانشگاه وسترن لندن درباره این شیاد می گوید: «افراد کلاهبردار یا کسانی که سعی می کنند از دیگران سوء استفاده کنند، تقریبا همیشه راهی برای سرکیسه کردن دیگران پیدا می کنند. او خدمات پزشکی ارائه نمی دهد و اصلا قرار نیست به مردم کمک کند، او با فروش داستان و شکار امید مردم، جیب های خود را پر می کند».

متاسفانه خیلی ها فریب او را خورده اند، 21 نفر از این افراد که در این مصاحبه شرکت کرده اند همگی اذعان داشته اند که روش های درمانی این شیاد دست کمی از شکنجه ندارند و بیشتر شبیه پیوستن به یک فرقه خاص هستند. آنها عقیده دارند که دارل وولف با این کارها باعث شده آنها بیش از پیش احساس حماقت کنند.

کارلا آدامارچوک یک خانم اهل کلگری که به بیماری ام اس مبتلا است، گفت: «او یک فروشنده روغن مار است. من همه محصولات و مکمل هایی که او می گفت برای درمان بیماری ام لازم هستند را خریدم. وولف به من قول داد که درمان می شوم و حتی می توانم راه بروم. من نیز از روی نا امیدی تاکنون بیش از 10 هزار دلار برای خرید محصولات او خرج کرده ام، اما حتی یک ذره هم وضعیتم تغییری نکرده است».

تجربه ثابت کرده افراد بیمار برای شفا به هر ریسمانی چنگ می زنند، اما شاید تجربه این 21 نفر باعث شود که دیگر کسی در دام این کلاهبردار نیفتد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید