اخباراخبار کانادا

کلاهبرداری های اجاره در تورنتو بیداد می کند

مستاجران احتمالی که قصد زندگی در تورنتو را دارند، بهتر است قبل از پرداخت هر مبلغی بابت پیش پرداخت اجاره، با صاحبخانه ملاقات کنند و واحد را ببینند. 

بیش از یک سال طول کشید تا جنا مرسر، از جورج تاون – انتاریو، آپارتمانی که مناسب او و گربه هایش  باشد را پیدا کند. 

مرسر بالاخره بیسمنت آپارتمانی را در Rentals.ca که صاحبخانه ها را با مستاجران جویای خانه متصل می کند، پیدا کرد. مردی که آگهی را پست کرده بود، ادعا کرد که به عنوان مبلغ مسیحی باید کانادا را برای مدتی به مقصد آمریکا ترک کند و در جستجوی شخصی است که بتواند در غیبت اش از خانه مراقبت کند. 

مرسر می گوید: او گفت کلیدهای خانه را از طریق پست برایم می فرستد. به او اعتماد کردم، اما با وجود پرداخت 780 دلار پیش پرداخت اجاره کلیدها هرگز نرسید. 

دیوید گراد که به تازگی از ایرلند به تورنتو نقل مکان کرده بود، گمان کرد آپارتمان اجاره ای را از طریق Rentals.ca پیدا کرده است، اما وقتی در محل حاضر شد، متوجه شخص دیگری در آنجا زندگی می کند و در واقع از او 3600 دلار کلاهبرداری شده بود. 

جاکومو لاداس، سخنگوی Rentals.ca به CTV News Toronto گفت: اگر با صاحبخانه تماس بگیرید و او فورا درخواست پول کند، باید مشکوک شوید. بهتر است قبل از پرداخت با صاحبخانه ملاقات کنید یا از ملک بازدید نمایید. 

پلتفرم اجاره Rentals.ca  اکنون از یک برنامه تایید برای صاحبخانه ها استفاده می کند. به این ترتیب، هنگامی که مشروعیت صاحبخانه تایید می شود، یک علامت آبی تایید در کنار لیستینگ ظاهر می شود. 

به مستاجران توصیه می شود بدون توجه به اینکه از چه وب سایتی استفاده می کنند، مراقب کلاهبرداری باشند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید