اخباراخبار کانادا

کلاهبرداری تلفنی 13 هزار دلاری از مرد مونترالی! 

کبک- شابتا شاتا، ساکن مونترال چند هفته پیش از شخصی که خود را کارمند TD Visa معرفی کرد، تماس تلفنی در مورد فعالیت مشکوک با کارت اعتباری اش دریافت کرد. پس از اینکه شاتا تاکید کرد، خریدی با کارت انجام نداده بود، تماس گیرنده به وی گفت کارت اعتباری او لغو شده و چند روز بعد کارت جدیدی دریافت خواهد کرد. تا به اینجا همه چیز روتین به نظر می رسید و شاتا – معلم بازنشسته –  به چیزی مشکوک نشد. 

فرد تماس گیرنده سپس به او گفت که یک کیف پول یا wallet  بیت کوین نیز به نام او باز شده و 13 هزار دلار اضافه برداشت شده است.

سپس شاتا ظاهرا به یک بخش دیگر TD وصل شد. فرد دوم گفت بانک مشکوک است که یکی از کارمندان شعبه اطلاعات او را درز کرده و پول می دزدد. سپس از شاتا خواست در به دام انداختن این کارمند به بانک کمک کند. 

فرد دوم گفت آنها 13 هزار دلار به حساب چکینگ شاتا واریز می کنند تا بتواند موجودی  کیف پول بیت کوین را صفر کند. شاتای 72 ساله می گوید: من اکانت بانکی ام را باز کردم و دیدم 13 هزار دلار در حساب ام واریز شده. مطمئن شدم که همه چیز درست است.

کلاهبرداران سپس از او خواستند این پول را در دو شعبه مختلف بانک برداشت کند تا کارمند باصطلاح بد، خبردار نشود! در اولین شعبه، کارمند بانک پرسید پول برای چیست؟ شاتا طبق آموزشی که از کلاهبرداران دیده بود، گفت پول برای تعمیرات خانه است. کارمند بانک گفت دستگاه پول شمار خراب است و می تواند 5 هزار دلار از دستگاه ATM  بردارد. شاتا 8 هزار دلار بقیه را از یک شعبه دیگر بانک دریافت کرد.

کلاهبرداران سپس آدرس یک ماشین بیت کوین را دادند تا 13 هزار دلار را به آن واریز کند.  

شاتا گفت: گمان کردم به TD کمک می کنم تا مچ یک دزد را بگیرد. اما ساده لوح بودم! 

همانطور که معلوم بود، از کارت اعتباری جدید خبری نشد و شاتا را برآن داشت تا با بانک تماس بگیرد و بشنود که کارت قبلی کنسل نشده بود. مدیر شعبه به شاتا گفت یک مشتری سالمند دیگر نیز به همین ترتیب 10 هزار دلار از دست داده بود.

شاتا کشف کرد که کلاهبرداران از کارت ویزا Cash Advance  برداشته و آن را به حساب چکینگ او واریز کرده بودند. 

شاتا بخشی از تقصیر را متوجه TD  می داند که او را از این فعالیت غیرمعمول در حساب بانکی اش آگاه نکرده بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید